KOŚCIÓŁ
Bp Florczyk: Miłość prowadzi do świętości


- Święci i błogosławieni powodują, że życie ludzkie nabiera pięknego wymiaru - powiedział ks. biskup Marian Florczyk podczas Mszy świętej na Cmentarzu Starym w Kielcach.
- Gdyby takich ludzi było więcej, nie wstrząsałyby nami wiadomości o morderstwach, przestępstwach, kradzieżach, o zadawanym kłamstwie. Nie bójmy się zatem miłości. Miłość prowadzi do świętości. Tam, gdzie jest miłość, życie staje się piękne, choć czasami trudne i bolesne – podkreślił ksiądz biskup.
Biskup Florczyk zaznaczył, że miłość sięga poza grób, jest nieśmiertelna. Miłość powoduje, że przychodzimy na groby bliskich zmarłych, pamiętając o nich, modląc się za nich i zapalając na ich grobach znicze. – Nasz Bóg jest Bogiem Miłości i tą miłością obdarza tych, którzy są przed Jego Obliczem, którzy kochali Jego i bliźniego – mówił biskup.
Posłuchaj całej homilii ks. biskupa:



![[FOTO] Rowerowi pielgrzymi na trasie. Mszę Świętą w Chmielniku odprawił biskup Andrzej Kaleta](/media/k2/items/cache/0989f1d9cc4d4b543f745d3fe01c2d19_L.jpg)

![[FOTO] Rowerami na Jasną Górę](/media/k2/items/cache/b6f9a3fcac79cf9ae22e9f09cf2f2f73_L.jpg)


