Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskupi poświęcą Polskę Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

środa, 09 czerwca 2021 11:16 / Autor: Michał Łosiak
Biskupi poświęcą Polskę Najświętszemu Sercu Pana Jezusa
Biskupi poświęcą Polskę Najświętszemu Sercu Pana Jezusa
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Mija sto lat od poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. – Ten akt jest odnowieniem wdzięczności za to, co wydarzyło się w tamtym czasie, dzisiaj także za dar wolności i przemian, jakie dokonały się w naszej Ojczyźnie – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki podczas specjalnej konferencji prasowej.

Przypomnijmy, że 11 czerwca o godzinie 18, w setną rocznicę poświęcenia ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, akt ten zostanie powtórzony w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie.

– Należy zwrócić uwagę na walor Serca Jezusowego w odniesieniu do każdego człowieka, rodziny, ojczyzny i całego świata. Polega to na tym, że nie tylko obdarza nas Ono miłością, ale zdejmuje jarzmo. To nic innego, niż nasze grzechy, a także ciężary życiowe i brak punktów odniesienia – mówił abp Stanisław Gądecki.

Z kolei ojciec Jarosław Paszyński SJ, prowincjał Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego, zaznaczył, że jezuici od samego początku zaangażowani są w szerzenie kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa.

– Po ponownym pojawieniu się Jezuitów w Krakowie pod koniec XIX wieku, zaczęli oni prowadzić intensywną działalność szerzenia kultu NSPJ. Powstało Wydawnictwo Apostolstwa Modlitwy WAM, zaczęto wydawać czasopismo Posłaniec Serca Jezusowego – wyjaśniał.

27 lipca 1920 roku na Jasnej Górze Episkopat Polski dokonał poświęcenia Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Akt ten ponowiono rok później w Krakowie, w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa, przy okazji konsekracji świątyni.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO