Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

BIZNES

Promocje finansowe - jak łowić okazje? Materiał partnera

środa, 03 lutego 2021 10:50 / Autor: Radio eM
Promocje finansowe - jak łowić okazje? Materiał partnera
Promocje finansowe - jak łowić okazje? Materiał partnera
Radio eM
Radio eM

Korzyści związane z promocjami o charakterze finansowym są jak najbardziej możliwe do osiągnięcia. Trzeba jedynie wiedzieć gdzie szukać tego typu okazji.

Nie każdy wie, że na promocjach finansowych można zarabiać. Na pierwszy rzut oka wydaje się to być nieprawdopodobne. Bo jaki interes może mieć bank w rozdawaniu pieniędzy na przykład za założenie konta osobistego lub firmowego? Może się wydawać, że żaden. Ale banki patrzą na swoje akcje marketingowe w sposób długofalowy. Liczą na to, że klienci zechcą zostać z nimi na wiele lat. Ta perspektywa długofalowej współpracy jest całkiem realna, pod warunkiem że oferta banku w czasie trwania umowy o prowadzenie rachunku bankowego będzie na tyle atrakcyjna, że klienci nie będą szukać okazji u konkurencji.

Co z kontami dla firm?

Konta dla firm zazwyczaj wiążą się z opłatami. O ile przed ogłoszeniem stanu epidemii niektóre banki prowadziły firmowe rachunki bankowe bez opłat lub za symboliczną kwotę, to obecnie należy spodziewać się, że opłata będzie pojawiać się na rachunku bankowym (nie tylko za samo prowadzenie konta, ale i za karty płatnicze). Wyjątkiem są konta dedykowane dla jednoosobowej działalności gospodarczej, przy czym konto za darmo w tym przypadku nie jest zjawiskiem unikatowym, co wynika z zasady że ta forma działalności może rozliczać się za pomocą osobistego rachunku bankowego. W innych przypadkach warto jest poszukać cenowo atrakcyjnego konta firmowego. Zróżnicowana oferta banków może wprowadzić chaos w czasie wyboru najlepszego konta dla firmy. Na tego typu konto powinno się patrzeć w sposób taki, że ma ono spełniać jeden podstawowy warunek: musi być ono pomocne w prowadzeniu działalności gospodarczej. Czyli prócz rachunku bankowego powinna być pełna oferta produktów bankowych, które mogą w każdej chwili być uruchomione. Obecnie nikomu nie jest potrzebne konto "martwe" - takie, które nic nie ma do zaoferowania. W specjalistycznym serwisie internetowym można zobaczyć konta firmowe w promocji. Istotne jest to, że są to promocje aktualne, dzięki czemu klienci nie będą wprowadzani w błąd.

Czy faktycznie da się zarobić na bankach?

Zarabianie na bankach nie jest fikcją. Rzeczywiście można dzięki promocjom bankowym zgromadzić trochę gotówki. Sprawę trzeba traktować jako dodatkowe środki, a nie jako zarobek główny, gdyż promocje banków w większości przypadków dotyczą tylko nowych klientów. Przede wszystkim trzeba być na bieżąco z takimi promocjami. Hasło "zarabiaj na bankach" przeistoczy się w realne pieniądze przy odrobinie inicjatywy własnej. Każda promocja bankowa niesie ze sobą pewne wymagania. Te wymagania muszą być zrealizowane w terminie, który został określony w regulaminie promocji. Najczęściej chodzi na przykład o zlecenie przelewania wynagrodzenia na konto (regulaminy podają kwotę minimalną), wykonanie kilku przelewów bankowych, dokonanie kilku transakcji kartą bankową w sklepie lub w bankomacie, a w przypadku kont firmowych mogą to być przelewy typu ZUS czy podatki. Klient musi wykazywać się aktywnością. Każdy może skorzystać z wielu takich promocji, przy czym jeśli ktoś nie da rady wywiązać się z zapisów regulaminowych, to premii nie otrzyma, a z czasem będzie ponosił koszty prowadzenia rachunku bankowego. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO