Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

Poseł Anna Krupka: Wspieramy organizacje sportowe w czasie epidemii

- „Sportowe Wakacje +”  to nowy program Ministerstwa Sportu. Jego celem jest wsparcie klubów sportowych w obecnym, trudnym okresie. Dlatego przyznajemy środki finansowe na zajęcia, obozy czy turnieje sportowe i z tej pomocy skorzystały już różne instytucje z województwa świętokrzyskiego – mówiła wiceminister sportu Anna Krupka, na antenie Radia eM, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Do tej pory Ministerstwo Sportu wypłaciło stowarzyszeniom z naszego regionu 160 tysięcy złotych.

- 40 tysięcy zasiliło Żółto-Czerwone Przedszkole, które popularyzuje aktywne spędzanie czasu wśród najmłodszych. Natomiast 30 tysięcy przeznaczyliśmy na Turniej Mikołajkowy, czyli zawody piłki nożnej odbywające się w grudniu. Wsparcie otrzymało też między innymi Stowarzyszenie Sport Ck, które organizuje turniej Piątki na Rynku – wyjaśniała Anna Krupka.

Wiceminister sportu mówiła także o wsparciu polskich rodzin, czyli o bonie turystytycznym.

- To ułatwienie dla tych, którzy chcą spędzić rodzinne wakacje w Polsce. Dodatkowo ogromnie zyska branża turystyczna, która bardzo ucierpiała w skutek epidemii koronawirusa. Na ten cel przeznaczono aż 3,5 miliarda złotych, a już od pierwszego sierpnia można logować się do systemu – dodała Anna Krupka.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO