Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

BIZNES

Kredyt gotówkowy - kto nie dostanie kredytu gotówkowego? Materiał zewnętrzny.

środa, 23 grudnia 2020 16:32 / Autor: Paweł Michalec
Kredyt gotówkowy - kto nie dostanie kredytu gotówkowego? Materiał zewnętrzny.
Kredyt gotówkowy - kto nie dostanie kredytu gotówkowego? Materiał zewnętrzny.
Paweł Michalec
Paweł Michalec

Kredyty gotówkowe to najczęściej zaciągane zobowiązania bankowe. Wszystko dlatego, że bank udostępnia je na dowolny cel, a potencjalny kredytobiorca sam może ustalić wartość takiego zobowiązania oraz czas jego spłaty. Kredyt gotówkowy charakteryzuje się również minimalnymi formalnościami, jakie należy spełnić oraz szybką weryfikacją i otrzymaniem środków w błyskawicznym czasie.

 

Co ciekawe, dzisiaj banki chętnie udzielają kredyty gotówkowe na naprawdę atrakcyjnych warunkach, a wszystko przez ogromną konkurencję na rynku tychże usług. Dzisiaj warunki stawia potencjalny kredytobiorca, wybiera kredyt gotówkowy "szyty na miarę" indywidualnych potrzeb, oczekiwań, ale też możliwości spłaty. Pamiętajmy jednak, że kredyt gotówkowy nie jest dla każdego, niektórzy potencjalni kredytobiorcy nie mają szans na otrzymanie tego typu finansowego wsparcia. Sprawdź, czy ty takowe otrzymasz?

 

Kredyt gotówkowy - oczekiwania współczesnych kredytobiorców

 

Polacy chcą zaciągać jak najtańszy kredyt gotówkowy. Nie ma w tym nic dziwnego, bo przecie każdy chce generować jak najniższe koszty zaciąganych zobowiązań. Zmieniła się za to świadomość współczesnych klientów banków i ich potrzeby. Dzisiaj wiemy znacznie więcej o warunkach kredytowych, mamy też inne potrzeby i chcemy, by zobowiązanie było doskonale elastyczne, dopasowane do indywidualnych preferencji i możliwości spłaty. Nie da się też ukryć, że dzisiaj to kredytobiorca wybiera kredyt gotówkowy, na rynku panuje ogromna konkurencja, a propozycje instytucji bankowych muszą być naprawdę atrakcyjne.

Kredyt gotówkowy ma być tani, szybki, najlepiej zaciągany przez internet. Chętnie wykorzystujemy nowoczesną technologię, a więc ogromną popularnością cieszą się kredyty gotówkowe online. Liczymy też na krótki czas weryfikacji klienta i środki na koncie jeszcze tego samego dnia. Nic dziwnego, że ogromną konkurencją dla kredytów gotówkowych stały się błyskawiczne chwilówki, czyli pożyczki pozabankowe.

Pamiętajmy jednak, że potrzeby potencjalnych kredytobiorców to jedno, natomiast każdy bank musi weryfikować swoich przyszłych klientów, a kredyt gotówkowy zostanie udzielony jedynie tym wiarygodnym oraz wypłacalnym. Analiza zdolności kredytowej to czynnik, który jest priorytetem w zakresie minimalizowania ryzyka kredytowego i w przypadku zobowiązań bankowych jest zawsze obowiązkowy.

 

Kredyt gotówkowy - jakie warunki stawia bank?

 

Każdy kredyt gotówkowy jest inny i każde takie zobowiązanie jest "szyte na miarę". Nie oznacza to jednak, że banki nie stosują jednolitych warunków udzielania takiego wsparcia finansowego. Warunki współpracy z potencjalnym kredytobiorcą określają chociażby normy i przepisy polskiego prawa.

Zgodnie z nimi, kredyt gotówkowy otrzyma jedynie osoba, która w sposób poprawny złoży wniosek o takie zobowiązanie do konkretnej instytucji bankowej. W nim należy wskazać preferowaną wartość kredytu, liczbę rat, ale też konieczne będzie zaświadczenie o zarobkach. Sam bank analizuje wpływy na konto oraz generuje raport BIK. Dzięki niemu poznaje historię kredytową, może oszacować wypłacalność, zyskuje wiedzę o innych zobowiązaniach, jakie posiada klient i systemie ich spłat. Jeśli przyszły kredytobiorca posiada długi, ciąży na nim egzekucja komornicza albo w przeszłości nie regulował comiesięcznych rat w wyznaczonym terminie, raczej nie ma szans na kredyt gotówkowych. Na podstawie zdolności kredytowej podejmowana jest decyzja o udzieleniu finansowego wsparcia o danej wartości. Im lepsza jest zdolność kredytowa, tym na większą wartość środków pieniężnych i bardziej preferencyjne warunki współpracy może liczyć klient.

Co ważne, ponieważ każdy bank realizuje własną politykę kredytową, fakt, iż jeden wydaje decyzję odmowną, wcale nie oznacza, że potrzebujący nie ma szans na kredyt gotówkowy. Inna instytucja może zupełnie inaczej weryfikować jego zdolność i takie zobowiązanie może zostać z powodzeniem udzielone. Właśnie dlatego w pierwszej kolejności należy porównać co najmniej kilka bieżących ofert konkurencyjnych względem siebie instytucji bankowych. Nieprawdą też jest, że najlepsze propozycje otrzymuje się w banku, z którym przebiega już współpraca. Wręcz przeciwnie, bo to te nowe instytucje chcą zachęcać do zaciągania kredytów i proponują bardziej opłacalne zobowiązania. Porównanie różnych ofert jest więc priorytetem.

 

Gdzie najlepiej wziąć kredyt gotówkowy?

 

Chcesz wiedzieć, gdzie otrzymasz kredyt gotówkowy? Ranking kredytów gotówkowych będzie dla Ciebie idealnym wsparciem. To zestawienia publikowane w sieci, które porównują różne parametry takich samych zobowiązań, ale udzielanych przez inne banki. Warto zwracać uwagę na pewno na oprocentowanie, wysokość raty, ale i wskaźnik RRSO czy sposób weryfikacji zdolności kredytowej potencjalnych klientów.

Warto także wyliczać koszty, które czekają na kredytobiorcę w związku z zawarciem umowy z bankiem o kredyt gotówkowy. Kalkulator przyda się w tym celu, ale także po to, by oszacować szansę na otrzymanie koniecznego wsparcia finansowego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO