Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

"Estrada młodych. Cicha noc"

Najpiękniejsze polskie znane i lubiane kolędy takie jak "Wśród nocnej ciszy", "Dzisiaj w Betlejem", "Bóg się rodzi", "Jezus malusieńki" i "Gdy się Chrystus rodzi" usłyszymy podczas koncertu "Cicha Noc", który odbędzie sie w najbliższy piątek o godzinie 19 w Filharmonii Świętokrzyskiej. Utwory bożonarodzeniowe wykonają Chór Mieszany i Orkiestra Kameralna Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie.

- Na przedświąteczny wieczór zaprosiliśmy do Filharmonii Świętokrzyskiej Chór Mieszany i Orkiestrę Kameralną Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Warszawie. Dyrygować będzie Katarzyna Sokołowska, wicedyrektor ds. artystycznych Szkoły, a Orkiestrę przygotował Radosław Labahua - dyrygent, producent muzyczny, trębacz - mówi Jacek Rogala, dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej.

Bilety w cenie 20 złotych normalny i 15 złotych ulgowy do nabycia w kasie Filharmonii w godzinach od 9 do 17, a w dniu koncertu od godziny 9 do momentu jego rozpoczęcia.

ORKIESTRA KAMERALNA ZESPOŁU PAŃSTWOWYCH SZKÓŁ MUZYCZNYCH NR 1 W WARSZAWIE

Orkiestrę tworzą uczniowie trzech szkół II stopnia wchodzących w skład Zespołu: Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Józefa Elsnera, Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. i Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego. Zespół pracuje także w składzie symfonicznym, a jego dyrygentem jest Radosław Labahua. Orkiestra regularnie współpracuje z polskimi instytucjami kultury podczas wspólnych projektów – m. in. z Filharmonią Narodową, Filharmonią Pomorską. W swoim repertuarze posiada muzykę klasyczną, filmową, utwory współczesnych polskich kompozytorów. Orkiestra występowała wielokrotnie w Studiu Koncertowym S1 Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie, a także w Bazylice Jasnogórskiej, Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie czy Operze Narodowej w ramach festiwalu Szalone Dni Muzyki organizowanego przez orkiestrę Sinfonia Varsovia.

CHÓR MIESZANY ZPSM NR 1

Występuje w kraju i za granicą (Litwa, Włochy, Rosja, Węgry, Austria), zdobywając laury na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. W 2015 Chór otrzymał Złoty Dyplom i I miejsce na V Międzynarodowym Konkursie i Festiwalu Chóralnym Muzyki Sakralnej Kaunas Musica Religiosa (Kowno, Litwa) oraz w 2017 Złoty Dyplom w Międzynarodowym Szczecińskim Festiwalu Muzyki Pasyjnej. Muzyka polska, a zwłaszcza twórczość współczesnych kompozytorów, zajmuje szczególne miejsce w każdym programie koncertowym. Chór dokonał wielu prawykonań utworów kompozytorów, takich jak: Sławomir Czarnecki, Miłosz Bembinow, Michał Sławecki.

KATARZYNA SOKOŁOWSKA

Chórmistrz, nauczyciel akademicki (profesor zwyczajny) na Wydziale Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i  wicedyrektor do spraw artystycznych Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie. Z chórem szkolnym Elsner Coro wystąpiła na wielu konkursach chóralnych w kraju i za granicą, zdobywając nagrody i wyróżnienia (m.in. Grand Prix – Puchar Rektora AMFC na Festiwalach Chórów Szkół Muzycznych I i II stopnia Regionu Mazowieckiego w latach 2001-2014; Srebrny Dyplom na  In Canto sul Garda w Riva del Garda (Włochy, 2005); Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Chórów Dziecięcych i Młodzieżowych w Moskwie, 2006; na Międzynarodowym Konkursie Chóralnym Kaunas Musica Religiosa (Kowno, 2015) otrzymała dyplom dla najlepszego dyrygenta konkursu, a chór Elsner Coro zdobył I miejsce i Złoty Dyplom. Pracuje jako juror konkursów chóralnych. Dokonała nagrań wielu utworów wokalno-instrumentalnych. Współpracuje z Wydawnictwami Szkolnymi i Pedagogicznymi, dla których zrealizowała nagranie 7 płyt. Jest członkiem Rady Programowej PWM. Uczestniczy jako wykładowca na seminariach, konferencjach i innych. Prowadziła wykłady i master class w uczelniach za granicą. Otrzymała odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” oraz Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze  - Gloria Artis”

RADOSŁAW LABAHUA

Dyrygent, producent muzyczny, trębacz. Ukończył dyrygenturę symfoniczno- operową w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Odbył staż dyrygencki w Konserwatorium Muzycznym im. M. Rimskiego-Korsakowa w Sankt Petersburgu. Podczas stażu uczestniczył w zajęciach prowadzonych przez światowej sławy dyrygenta i pedagoga prof. Ilię Musina.

Swą działalność artystyczną prowadzi na wielu polach. Od koncertów ze współczesną muzyką kameralną i symfoniczną, przez spektakle operowe, do wielkoobsadowych koncertów „cross-art.” - łączących symfonikę z różnymi stylistykami, takimi jak: jazz, rock, hip-hop i inne. Współpracuje z czołowymi polskimi orkiestrami symfonicznymi, m.in.: Orkiestrą i Chórem Filharmonii Narodowej, Sinfoniettą Cracovią, Orkiestrą Narodowego Forum Muzyki, Sinfonią Varsovią, Sinfonią Iuventus, Polską Orkiestrą Radiową, Warszawską Operą Kameralną, Orkiestrą Leopoldinum, Orkiestrą SinfoniaViva, Orkiestrą i Chórem Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz orkiestrami filharmonicznymi. Posiada w dorobku ponad 20 programów telewizyjnych, które zrealizował jako dyrygent i kierownik muzyczny. Jest związany z Fundacją Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, będąc kierownikiem muzycznym Festiwalu Zaczarowanej Piosenki od jego pierwszej edycji w 2005.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO