Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

Aria ze Śmiechem czyli Wielka Gala Sylwestrowa w KCK

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na Wielką Galę Sylwestrową pt. "Aria ze śmiechem". Koncert odbędzie się 31 grudnia o godzinie 20.30 na Dużej Scenie KCK.

To będzie przebojowa podróż muzyczna od Wiednia aż po Nowy Jork i sylwestrowy wieczór w doborowym towarzystwie: Strauss Ensemble wraz z solistami: Renatą Drozd (sopran), Aleksandrą Orłowską (sopran), Natalią Ołów (sopran), WonhyeokChoi (tenor), Hubertem Stolarskim (tenor) oraz Jakubem Milewskim (baryton).

W programie koncertu znajdą się największe przeboje operetkowe i musicalowe od „Księżniczki Czardasza” po „West Side Story”.

Strauss Ensemble to zespół muzyki wiedeńskiej działający od 1999 roku. Tworzą go w większości muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej. Od początku istnienia grupa cieszy się popularnością i uznaniem krytyki. Repertuar zespołu jest bardzo bogaty i zróżnicowany. Składa się na niego kilkaset utworów, w tym muzyka Straussów, walce, polki, galopy, marsze, czardasze, fokstroty, muzyka popularna, filmowa i taneczna.

Skład zespołu Strauss Ensemble to Ludmiła Worobec-Witek – skrzypce, Jacek Hodur – wiolonczela, Krzysztof Sokołowski – kontrabas, Agnieszka Wolska-Ścipniak – flet, Dariusz Kozieł – klarnet, Artur Jaroń – fortepian, szef artystyczny.

Soliści:

Renata Drozd – Śpiewaczka operowa dysponująca sopranem lirico-spinto. Jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Adeli Winiarskiej-Skrzyneckiej, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich m.in. u prof. Ingrid Kremling , prof. Ryszarda Karczykowskiego oraz prof. Christiana Elssnera . Współpracowała m.in. z Operą na Zamku w Szczecinie, Operą Nova w Bydgoszczy, Teatrem Muzycznym z Lublina. Wielokrotnie brała udział w międzynarodowych festiwalach. W latach 2005-2013 solistka Filharmonii Dowcipu – autorskiego programu Waldemara Malickiego i Jacka Kęcika. Ważne miejsce w jej dorobku artystycznym zajmuje wykonawstwo muzyki oratoryjno-kantatowej. W 2013 roku wystąpiła w XXIII edycji Międzynarodowego Spotkania Muzycznego (International Music Meeting 2013) w Padwie (Włochy). Współpracuje z Filharmonią Świętokrzyską w Kielcach.

Aleksandra Orłowska – Absolwentka Wydziału Wokalnego warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Laureatka konkursów wokalnych w Warszawie, Częstochowie i Wrocławiu. Regularnie współpracuje z krajowymi scenami filharmonicznymi. Współpracowała z Teatrem Wielkim, Operą Narodową, Teatrem Muzycznym w Poznaniu, Operą Śląską w Bytomiu, Filharmonią Podkarpacką. Śpiewała pod kierunkiem takich dyrygentów, jak: Mirosław Jacek Błaszczyk, AugustinDumay, José Maria Florêncio, Patrick Fournillier, Czesław Grabowski, AndriyYurkevych, Rafał Janiak, Marta Kluczyńska, Tadeusz Kozłowski, Maja Metelska, Mieczysław Nowakowski, Jerzy Salwarowski, Tadeusz Wicherek, Tadeusz Wojciechowski i Carlo Montanaro, a spektakle, w których występowała, reżyserowali m.in.: Mariusz Treliński, Grzegorz Chrapkiewicz, Beata Redo-Dobber, Ryszard Peryt, Jitka Stokalska, Jarosław Kilian, Natalia Babińska, Willy Decker, Barbara Wysocka i Pia Partum

Natalia Ołów – Urodzona 1992 roku w Suwałkach. Ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego ad. dr hab. Jolanty Janucik. W 2010 roku wzięła udział w II Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. prof. Haliny Słonickiej w Suwałkach, w którym zdobyła Wyróżnienie i Nagrodę Indywidualną. W 2011 r. zdobyła Nagrodę Specjalną w XI. Międzynarodowym Konkursie Moniuszkowskim „Aria i Pieśń Wieczorna” w Białymstoku, a w 2014 roku I. Wyróżnienie. W 2015 roku została laureatką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Muzyka bez granic” w Druskiennikach (Litwa), zdobywając III nagrodę. W lipcu 2016 roku została finalistką II Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Krystyny Jamróz w Busku-Zdroju. W 2017 roku zdobyła III nagrodę w III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz w Busku – Zdroju. Już w trakcie studiów występowała na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej kreując postać Cherubina w „Weselu Figara” W.A. Mozarta oraz Orfeusza w „Labiryncie Orfeja” Nikolet Burzyńskiej /Scena Młodych Warszawskiej Opery Kameralnej/. Współpracowała z dyrygentami takimi jak: Kazimierz Dąbrowski, Tomasz Radziwonowicz, Ignacy Ołów, Marta Kluczyńska, Janusz Przybylski, Marta Kosielska, Krzysztof Jakub Kozakiewicz, Jan Ślęk, Michael Kuhn. Jako solistka współpracuje z Warszawską Operą Kameralną. Koncertuje w kraju oraz Niemczech, Belgii, Francji, Litwie.

WonhyeokChoi – Ukończył wydział wokalny Narodowego Uniwersytetu Sztuki w Korei oraz Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina (artystyczne studia podyplomowe). Jest zdobywcą wielu nagród na konkursach wokalnych, m.in. Korea Kyeong-san Cultural Center VocalCompetition Grand Prize, Korea Kyeong-nam JoDu-nam VocalCompetition, Międzynarodowy Konkurs Wokalny Złote Głosy, Ogólnopolski Konkurs Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej. Śpiewa partie w operach: Wesele Figara, Napój miłosny, Łucja z Lammermooru, Cyganeria, Traviata, a także cykl liryki wokalnej Franza Schuberta Winterreise.

Hubert Stolarski – Jest absolwentem Poznańskiej Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w klasie prof. Ryszarda Karczykowskiego. Po ukończeniu studiów związany był z Teatrem Muzycznym w Poznaniu gdzie zaśpiewał kilka pierwszoplanowych partii operetkowych min. Alfreda z „Zemsty Nietoperza” J. Straussa, Orfeusza z „Orfeusz w Piekle” J. Offenbacha, Kamila de Rosillon z „Wesołej Wdówce” F. Lehara. Wraz z Teatrem Muzycznym dokonał również kilku nagrań fonograficznych. Od sezonu 2014/2015 został solistą Opery na Zamku w Szczecinie. Współpracuje również z wieloma Filharmoniami na terenie Polski gdzie do tej pory wykonał kilka recitali operowych jak i koncertów muzyki sakralnej. Do ważniejszych wydarzeń zawodowych może również zaliczyć dokonanie prapremierowego nagrania opery „Zamek na Czorsztynie” K. Kurpińskiego dla wydawnictwa DUX wraz z SinfoniąIuventus. Współpracował z takimi dyrygentami jak: Tadeusz Kozłowski, Jose Maria Florencio, Tadeusz Wojciechowski, Mieczysław Nowakowski, Agnieszka Nagórka, Marc Minkowski, Łukasz Borowicz, Paweł Przytocki, Jerzy Swoboda, Jerzy Wołosiuk, Marek Moś, Warcisław Kunc, Adam Klocek, Jacek Rogala, Adam Banaszak, Marcin Sompoliński i Aurelio Canonici. Jak i reżyserami: Michał Znaniecki, Natalia Babińska, Jarosław Kilian, Ignacio Garcia, Natalia Korczakowska, Artur Hofman czy Waldemar Zawodziński.

Jakub Milewski – Z wykształcenia śpiewak operowy, z zamiłowania kompozytor i dyrygent, a także producent dużych projektów muzycznych. Z wyróżnieniem ukończył studia w Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie w klasie Profesora Roberta Cieśli. Trzykrotny stypendysta Prezydenta Miasta Ostrołęki i dwukrotny Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy. W październiku 2011 roku rozpoczął studia w Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie. Kolejne lata przyniosły mu pracę nad spektaklami operowymi Sen nocy letniej B. Brittena (Teatr Wielki – Opera Narodowa) i Wesele Figara (Warszawska Opera Kameralna), a także musicalem Rebella z muzyką Piotra Rubika w Sali Kongresowej i Łazienkach Królewskich. Na przełomie 2015 i 2016 roku przebywał na wyjeździe stypendialnym we Włoszech w ConservatorioStatale di Musica G. Rossini w Pesaro. Uczestniczył w Masterclass wybitnych śpiewaków m.in.: EvgheniiDundekovej, Jose Carrerasa.

Bilety w cenie 110, 120 i 140 złotych do nabycia online na kck.bilety24.pl

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO