Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Trwa audycja
"Prawdę Mówiąc" poranna rozmowa Katarzyny Bernat.
POGODA
KIELCE
BUSKO-ZDRÓJ
KIELCE
KOŚCIÓŁ

GALERIA

PUBLICYSTYKA
CIEKAWOSTKI
AUDYCJE RADIOWE
AKADEMIA FINANSÓW

MIASTO

Kolejny rok szkolny tuż tuż...

piątek, 21 sierpnia 2015 13:10 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Zbliża się kolejny rok szkolny a wraz z nim kolejne wydatki. Rodzice narzekają, że podręczniki są drogie, a nauczyciele zmieniają je tak często, że dzieci nie mogą korzystać z książek po starszym rodzeństwie.

Jak informuje Anna Bednarz z kieleckiego antykwariatu, przeciętnie, książki do piątej i szóstej klasy szkoły podstawowej kosztują od 500 do 600 zł. Za podręczniki do klas gimnazjalnych należy zapłacić ok. 700 zł a do szkół średnich nawet 800 zł.

O koszta związane z zakupem książek nie muszą się martwić rodzice uczniów klasy pierwszej, drugiej i czwartej szkoły podstawowej oraz pierwszej gimnazjum. Dla tych dzieci w tym roku podręczniki są darmowe. Grzegorz Bień, Świętokrzyski Wicekurator Oświaty podkreśla, że ma to pomóc rodzicom uczniów objętych zmianą podstawy programowej.

To już drugi rok reformy podręcznikowej. Jak informuje kurator, reforma wprowadzana jest etapami. Do 1 września 2017 r. darmowe podręczniki i ćwiczenia dostaną uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych i gimnazjów.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO