Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Najbliższa audycja wideo
na żywo
"Prawdę Mówiąc" poranna rozmowa Katarzyny Bernat.
Czwartek godzina: 08:40
POGODA
KIELCE
BUSKO-ZDRÓJ
KIELCE
KOŚCIÓŁ

GALERIA

PUBLICYSTYKA
CIEKAWOSTKI
AUDYCJE RADIOWE
AKADEMIA FINANSÓW

MIASTO

Kiedy będą ławki na nowych przystankach?

piątek, 21 sierpnia 2015 11:33 / Autor: Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Choć do użytku oddano już pierwsze nowe wiaty to nadal nie zamontowano na nich ławek. Kiedy pasażerowie komunikacji miejskiej będą mogli usiąść czekając na autobus?

 

Trwa jedna z najbardziej skomplikowanych inwestycji drogowych w naszym mieście. W tej chwili w budowie jest 76 przystanków autobusowych. 15 obiektów zostało już oddanych do użytkowania. Są to wiaty m.in. na ulicy Ściegiennego, Jagiellońskiej czy alei Popiełuszki. Problem w tym, że na żadnej z nich nie ma jeszcze zamontowanych ławek. – Finalnie nie zakończyły się jeszcze prace na tych przystankach. Jesteśmy na etapie zatwierdzania materiałów tych siedzisk. Myślę, że w przeciągu kilkunastu dni powinny się one pojawić – mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Przypomnijmy, że miesiąc temu na jednym z przystanków zamontowano ławki, ale tylko na próbę, ponieważ okazało się, że zostały one wykonane ze zbyt miękkiego drewna. – Wybierzemy materiał, który będzie spełniał swoją funkcję właściwie – dodaje Skrzydło.

W przyszłym tygodniu zostanie oddanych do użytkowania kolejne 12 przystanków. Natomiast 11 września planowane jest oddanie następnych 11 wiat. Koszt całej inwestycji to 32 miliony złotych. 

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO