Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Najbliższa audycja wideo
na żywo
"Prawdę Mówiąc" poranna rozmowa Katarzyny Bernat.
Czwartek godzina: 08:40
POGODA
KIELCE
BUSKO-ZDRÓJ
KIELCE
KOŚCIÓŁ

GALERIA

PUBLICYSTYKA
CIEKAWOSTKI
AUDYCJE RADIOWE
AKADEMIA FINANSÓW

MIASTO

Wolne miejsca specjalizacyjne w kieleckim szpitalu

czwartek, 20 sierpnia 2015 12:04 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Ponad 50 wolnych miejsc specjalizacyjnych jest obecnie w klinikach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonym w Kielcach. Młodzi medycy mają szansę zdobyć doświadczenie w największej placówce służby zdrowia w regionie świętokrzyskim.

Wolne miejsca specjalizacyjne są m.in.: w Klinice i Oddziale Chorób Wewnętrznych, na kardiologii, kardiochirurgii, położnictwie i ginekologii, rehabilitacji medycznej, w Klinice Dermatologii, Chorób Zakaźnych, Szpitalnych Oddziale Ratunkowym i w Świętokrzyskim Centrum Neurologii.

- Zapraszamy młodych lekarzy do specjalizowania się w jednym z najnowocześniejszych i jedym z największych ośrodków neurologicznych w Polsce - podkreśla Ewa Kołodziejska, kierownik kliniki i oddziałów działających w strukturach Świętokrzyskiego Centrum Neurologii. Jej zastępczyni – Edyta Brelak dodaje, że szpital na Czarnowie przoduje w kraju w liczbie zastosowanych, nowoczesnych metod leczenia neurologicznego. Poszukiwani są także chętni do specjalizowania się w rehabilitacji neurologicznej.

Specjalizacje mogą robić lekarze po stażu podyplomowym, którzy zdali lekarski egzamin końcowy. Chętni już mogą się rejestrować- mówi Anna Mazur – Kałuża, Rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Paweł Skowronek – dyrektor do spraw lecznictwa szpitalnego WSzZ przypomina, że po połączeniu z Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalem Dziecięcym w Kielcach, lecznica na Czarnowie będzie jedną z największych w kraju, co niewątpliwie wzmocni jej pozycję, jako ośrodka specjalizacyjnego. - Różnorodność problemów medycznych, procedur będzie tak duża, że da to solidną podstawę, by w naszym szpitalu zdobyć ogromne doświadczenie i praktykę w trakcie specjalizacji – podkreśla doktor Skowronek.

Ranga szpitala wzrosła również w związku z tym, że od jesieni na kieleckim Uniwersytecie Jana Kochanowskiego, zacznie działać kierunek lekarski, a placówka na Czarnowie będzie stanowić jego zaplecze kliniczne. W ramach miejsc specjalizacyjnych, lekarze mogą być rezydentami, bądź osobami zatrudnionymi w danej klinice lub w innym szpitalu, ale oddelegowanymi do określonej placówki, w celu realizacji stażu podyplomowego.

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach jest łącznie 197 miejsc specjalizacyjnych, które funkcjonują w 22 klinikach i oddziałach. Aktualnie specjalizacje w szpitalu na kieleckim Czarnowie robi 143 lekarzy, w tym jest 102 rezydentów.

Lista wolnych miejsc specjalizacyjnych dla całego województwa świętokrzyskiego jest dostępna na stronie internetowej Wydziału Centrum Zdrowia Publicznego Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego. Natomiast dane dotyczące Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego można znaleźć na wszzkielce.pl, w zakładce specjalizacje.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO