Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Najbliższa audycja wideo
na żywo
"Prawdę Mówiąc" poranna rozmowa Katarzyny Bernat.
Czwartek godzina: 08:40
CENTRUM MAM new2
POGODA
KIELCE
BUSKO-ZDRÓJ
KIELCE
KOŚCIÓŁ

GALERIA

PUBLICYSTYKA
CIEKAWOSTKI
AUDYCJE RADIOWE
AKADEMIA FINANSÓW

MIASTO

Planowe przyjęcia dzieci na Langiewicza wstrzymane!

poniedziałek, 17 sierpnia 2015 12:40 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Od poniedziałku, 17 sierpnia wstrzymane zostaną planowe przyjęcia dzieci do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Kielcach. Ma to związek z tym, że 1 września zaplanowane jest rozpoczęcie przeprowadzki małych pacjentów do nowej siedziby pediatrii przy ulicy Grunwaldzkiej. 

– Po siedemnastym sierpnia, do szpitala przy ulicy Langiewicza będą przyjmowane dzieci, które wymagają hospitalizacji. Natomiast mali pacjenci, którym zaplanowany zabieg można przełożyć na inny termin, zostaną przyjęci już po przeprowadzce do nowej siedziby – informuje Anna Mazur-Kałuża Rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Andrzej Domański – dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, z którym połączony przez przejęcie będzie Szpital Dziecięcy, zapowiada, że przenosiny dzieci z Langiewicza powinny zostać przeprowadzone w ciągu 2-3 dni. Mali pacjenci będą przewożeni karetkami Szpitala Zespolonego i Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego. Do czasu rozpoczęcia przeprowadzki, w szpitaliku mają zostać tylko chorzy, którzy koniecznie wymagają hospitalizacji. Stąd wstrzymanie planowych przyjęć. - Przeprowadzka będzie to operacja trudna, w którą bardzo angażują się oddziałowe i szefowie klinik ze Szpitala Dziecięcego – podkreśla Andrzej Domański. Przenosiny będą skomplikowane nie tylko ze względu na konieczność przewiezienia dzieci, ale także z powodu systemów informatycznych w szpitalach: dziecięcym i zespolonym - te będą musiały ze sobą współgrać i zadziałać bez komplikacji w nowej siedzibie szpitalika. W wybudowanym na potrzeby małych pacjentów pawilonie pediatrycznym, w „miasteczku zdrowia” Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego jest ponad 160 łóżek dla dzieci i 80 miejsc dla matek. W tej chwili w obiekcie trwa ponowne sprawdzanie sprzętu i jego rozlokowywanie w odpowiednich pomieszczeniach. Po 25 sierpnia rozpocznie się wstawianie łóżek. W budynku dobiega też końca remont pomieszczeń na potrzeby Oddziału Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka. Poradnie szpitalika będą mieścić się w Świętokrzyskim Centrum Neurologii, które jest oddalone od głównego budynku pediatrii zaledwie o 30 metrów.Decyzję o tym, że Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach zostanie połączony przez przejęcie z Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalem Dziecięcym, radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego podjęli 10 lipca. Placówki faktycznie staną się jednością pomiędzy 30 października, a 30 listopada br. Szpitalik zacznie wówczas funkcjonować jako jednostka organizacyjna WSzZ, pod nazwą Świętokrzyskie Centrum Pediatrii imienia Władysława Buszkowskiego.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO