Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

Radio eM Kielce - 31 lat historii

Radio eM Kielce – najstarsza w Kielcach niepubliczna stacja radiowa. Powstała w 1992 roku. Właścicielem rozgłośni jest Diecezja Kielecka. Produkuje program muzyczny w formacie Oldies z dużą ilością audycji społeczno-religijnych. Radio eM Kielce wyróżnia się na rynku radiowym hasłem „Zawsze w dobrym tonie" i emisją największych przebojów lat 70., 80., 90. Jest jedną z najpopularniejszych rozgłośni w Kielcach.

 

Ważne daty w historii Radia eM Kielce:

1992 r. - 15 sierpnia - tę datę uznaje się za początek rozgłośni (wówczas pod nazwą Radio Jedność)

1999 r. - zmiana nazwy rozgłośni z "Radio Jedność" na "Radio Plus Kielce"

2003 r. - 8 marca wprowadzono na antenę format muzyczny "łagodne przeboje"

2008 r. - 31 sierpnia wydano pierwszy numer Tygodnika Kielce Plus

2013 r. - 14 stycznia rozpoczęła istnienie odnowiona strona www rozgłośni i tygodnika

2014 r. - 1 maja zmiana nazwy rozgłośni z "Radio Plus Kielce" na "Radio eM Kielce"

 _________________________

 

Radio eM Kielce od kuchni

Radio eM jest najstarszą w Kielcach niepubliczną stacją radiową. Jesteśmy z Wami od 1992 roku! Tysiące słuchaczy kojarzy nas dziś przede wszystkim z łagodnymi przebojami oraz piosenkami z lat 70. i 80. Dlatego jesteśmy ulubioną stacją wielu czterdziesto i pięćdziesięciolatków. Przedstawiamy Wam z bliska jak i gdzie pracujemy. Zobaczcie naszą siedzibę i ważne miejsca rozgłośni.

„Sercem” każdej stacji radiowej jest niewątpliwie studio emisyjne. To z niego nadajemy program 24 godziny na dobę. Tutaj zapraszamy do rozmów przedstawicieli lokalnej społeczności Kielc i regionu.

studio

studio 2

Stąd czytamy wiadomości, pogodę, informacje drogowe. Ponieważ audycje przygotowywane są na żywo, studio widziało setki przezabawnych „wpadek radiowców”. Żaden z przygotowanych scenariuszy rozmowy ze znanym kieleckim lekarzem nie zakładał np., że w trakcie rozmowy połamie się pod nim krzesło... Na pewno o takich historiach przeczytacie jeszcze nie raz na naszej stronie internetowej.

studio 6

studio 9

 

W tzw. Vip Room-ie na rozmowę w studiu emisyjnym oczekują nasi goście. Zawsze dobra kawa i herbata są pod ręką ;)

studio 5

studio 3

 

A to już nasze studio produkcyjne. Programy, które nie są na żywo nagrywamy właśnie tutaj. Tu powstają także reklamy, zapowiedzi audycji radiowych i konkursów, jingle we współpracy z kieleckimi aktorami i lektorami.

studio 15

studio 19

 

Łatwo znaleźć naszą siedzibę i miejsce parkingowe dla klientów pod naszym budynkiem. Chyba każdy w Kielcach wie, że Radio eM mieści się przy ul. Sienkiewicza 2. 

budynek radia s2 ost111

ZAPRASZAMY! 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO