Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

107. rocznica objawień Matki Boskiej w Fatimie

poniedziałek, 13 maja 2024 09:15 / Autor: Michał Łosiak
107. rocznica objawień Matki Boskiej w Fatimie
107. rocznica objawień Matki Boskiej w Fatimie
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Dziś (13 maja) w całym Kościele obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. To również 107. rocznica objawień w portugalskim mieście.

Wcześniej, bo w 1916 roku, Anioł Pokoju ukazał się trójce dzieci: Hiacyncie, Franciszkowi i Łucji. 13 maja 1917 roku objawiła im się już sama Matka Boża. Maryja zachęciła je do modlitwy różańcowej i zapowiedziała kolejne objawienia.

Miesiąc później Najświętsza Maryja Panna zapowiedziała zabranie Hiacynty i Franciszka do Nieba, a Łucji przekazała misję ustanowienia specjalnego nabożeństwa. Podczas kolejnych objawień dzieci ujrzały wizję piekła i zostały zachęcone do odmawiania modlitwy różańcowej. W październiku, doszło do tzw. cudu słońca, który obserwowało kilkadziesiąt tysięcy osób. Głównym przesłaniem Maryi była modlitwa, pokuta i nawrócenie.

13 maja przypada również 43. rocznica zamachu na św. Jana Pawła II. Wówczas do papieża na placu św. Piotra strzelał Mehmet Ali Agca. Ojciec Święty został ciężko ranny. Do dziś nie wiadomo kto stał za próbą zabójstwa Papieża Polaka.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO