Final 4 2022

Barcelona na drodze do raju

sobota, 18 czerwca 2022 19:30 / Autor: Damian Wysocki

FC Barcelona będzie rywalem Łomży Vive Kielce w niedzielnym finale Ligi Mistrzów. Pojedynek w Lanxess Arenie rozpocznie się o godz. 18.

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa zameldowali się w finale, pokonując Telekom Veszprem 37:35.

Drugie spotkanie między THW Kiel a FC Barceloną również przyniosło bardzo dużo emocji. Pierwsza połowa był prowadzona na idealnym remisie. Żadna ze stron nie była w stanie odskoczyć od drugiej na więcej niż jedną bramkę. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. „Duma Katalonii” schodziła na przerwę przy wyniku 19:18 na swoją korzyść.

Na początku drugiej części podopieczni Carlosa Ortegi odskoczyli na trzy bramki. Osłabiony Kiel zdołał złapać kontakt, ale Katalończycy ponownie zbudowali przewagę. Na kwadrans przed końcem mieli pięć trafień zapasu. Do końca utrzymali przewagę. Finalnie wygrali 34:30 i teraz staną przed szansą wygrania Ligi Mistrzów dwa razy z rzędu. Do tej pory nikomu nie udała się taka sztuka.

Łomża Vive pokonała FC Barcelonę dwa razy w rozgrywkach grupowych.

Niedzielny finał rozpocznie się o godz. 18. Wcześniej, o 15.15 na boisko wybiegną Telekom Veszprem i THW Kiel.