„Ippe” pozostaje w grze o półfinał

niedziela, 24 stycznia 2016 21:06 / Autor: Damian Wysocki

Reprezentacja Niemiec pokonała 30:29 Rosję w meczu głównej fazy EHF Euro 2016 i dalej pozostaje w grze o półfinał turnieju. Kolejne bardzo dobre spotkanie w barwach naszych zachodnich sąsiadów zaliczył Tobias Reichmann, na co dzień skrzydłowy Vive Tauronu Kielce.

Na początku drugiej odsłony nasi zachodni sąsiedzi podkręcili tempo i szybko wypracowali sobie kilkubramkową przewagę. Na dwadzieścia minut przed końcem prowadzili 24:19. Rosjanie nie zrezygnowali jednak z walki o korzystny rezultat, w 50. minucie był remis 26:26. Na 180 sekund przed końcem Niemcy mieli na swoim koncie trzy trafienia więcej, w ostatnim fragmencie gry stracili jednak dwie bramki i po bardzo nerwowej końcówce wygrali 30:29.

Kolejny bardzo dobry występ na Euro zanotował  Tobias Reichmann. Prawoskrzydłowy Vive był drugim najskuteczniejszym zawodnikiem w swojej kadrze. „Ippe” zdobył pięć bramek i zanotował 83-procentową skuteczność.

W ostatnim meczu głównej fazy Niemcy o awans do półfinału zagrają z reprezentacją Danii.

Tag: Euro 2016