CIEKAWOSTKI
Zegarki sportowe - zbędny gadżet czy doskonałe narzędzie do poprawy kondycji? Materiał partnera
Bieganie jest sportem, który uprawiamy bardzo chętnie, niezależnie od pory roku czy warunków pogodowych na zewnątrz. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ aktywność ta ma wiele zalet, które dobrze wpływają na ogólną kondycję organizmu. Do korzyści, które płyną z biegania możemy zaliczyć m.in. ogólną poprawę kondycji czy spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej. Nie bez znaczenia jest również wpływ biegania na nasze dobre samopoczucie.
Odpowiednie buty do biegania zwiększają Twój komfort!
Aby dobrze zacząć sezon biegowy, powinniśmy jednak zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, które poprawią nam jakość aktywności sportowej. Na pierwszym miejscu będą oczywiście wygodne buty do biegania. Zapewniają one komfort podczas biegu i amortyzują ciało przed nadmiernymi wstrząsami od podłoża. Jeśli mamy odpowiednie buty do biegania, to możemy zająć się wyborem ciekawego gadżetu, jakim jest zegarek sportowy.
Zegarki sportowe - sprawdź, dlaczego warto je mieć
Zegarki sportowe już od kilku lat cieszą się popularnością wśród ludzi uprawiających sport. Nie są to już tylko modnie wyglądające gadżety, ale funkcjonalne urządzenia, które pomagają osiągnąć wymarzone cele biegowe. Urządzenia te, które nosimy na ręku podczas biegu, są zintegrowane ze smartfonami, jednak przed zakupem warto sprawdzić, czy nasz zegarek na pewno skonfigurujemy z systemem operacyjnym danego telefonu. Jeśli tak, to sama konfiguracja nie powinna nastręczyć większych trudności. Zegarek sportowy możemy zaopatrzyć w aplikacje, które pomogą nam zbierać dane dotyczące naszej biegowej aktywności. Dowiemy się zatem, jaki dystans pokonaliśmy, z jaką prędkością przebiegliśmy poszczególne odcinki, a także, ile kalorii spaliliśmy podczas tego wysiłku. Niektóre zegarki sportowe mogą mierzyć tętno oraz szacować, ile jeszcze treningów biegowych jest nam potrzebnych, do osiągnięcia wymarzonego celu.
Wodoszczelność zegarków sportowych pozwala biegać w deszczowe dni
Bieganie podczas deszczu może być bardzo przyjemne, ale trzeba dobrze się do niego przygotować. Dobierzemy zatem ubrania przeciwdeszczowe, ale takie, które pozwalają skórze oddychać i sprawnie odprowadzają nadmiar wilgoci na zewnątrz tkaniny. Tego rodzaju cyrkulacja wilgoci pozwala organizmowi zachować ciepło, a ciału suchość. Do odpowiedniego zestawu odzieży możemy dołączyć wodoodporny zegarek sportowy. Ta funkcjonalność zegarka sportowego pozwala na swobodne korzystanie z niego podczas deszczu i nie ogranicza naszej aktywności biegowej tylko do bezchmurnych dni.
Muzyka sterowana za pomocą zegarka sportowego
Niektórzy z nas nie wyobrażają sobie treningu biegowego bez odpowiedniego podkładu muzycznego. Odpowiednia dobrana muzyka umila czas, a także wpływa motywująco i pobudzająco podczas biegu. Za pomocą zegarka sportowego możemy korzystać z naszych playlist do biegania, wybierać odpowiednie utwory, a także zapisywać je w odpowiednich plikach. Oprócz funkcji sterowania muzyką, zegarki sportowe mogą posłużyć do szybkiego sprawdzenia poczty, powiadomień i wiadomości. Oczywiście nie zalecamy takich czynności podczas biegania, ale w wyjątkowych sytuacjach jest to na pewno wygodniejsze, niż noszenie ze sobą telefonu i sprawdzanie takich informacji na jego wyświetlaczu. Dodatkowo, niektóre zegarki sportowe dają Ci możliwość robienia zdjęć! Dzięki temu możesz pstryknąć selfies na punktach kontrolnych biegu i wysłać takie trofeum przyjaciółce lub przyjacielowi, żeby zmotywować ich do wspólnego biegania. Dobry efekt gwarantowany!
Z GPS-em nie zabłądzisz
Sportowe zegarki mogą być wyposażone również w tachometr, który pozwoli na dokładne zmierzenie prędkości podczas biegu. Tachometr w zegarku sportowym ma formę pierścienia okalającego tarczę zegarka i pozwala na dokładny i szybki odczyt prędkości, z jaką się poruszamy. Dzięki temu, możemy na bieżąco monitorować swoje osiągnięcia i racjonalnie dopasowywać prędkość do dystansu, który chcemy pokonać. Dodatkową funkcją w zegarkach sportowych jest wbudowany GPS. Dzięki niemu możemy zlokalizować swoje położenie, a także obliczyć liczbę kilometrów, które przebiegliśmy pomiędzy konkretnymi punktami.