CIEKAWOSTKI
Upadłość konsumencka - kancelaria rozwiąże Twoje problemy!
Kłopoty finansowe mogą zdarzyć się każdemu z nas. Osoby posiadające długi, których nie są w stanie uregulować, często zastanawiają się, co zrobić, aby spłacić swoich wierzycieli. Rozwiązaniem problemów może być upadłość konsumencka. Kancelaria upadłościowa to miejsce, do którego warto się zgłosić, kiedy nasza niewypłacalność trwa dłużej niż 3 miesiące.
- Co to jest upadłość konsumencka?
- Upadłość konsumencka - kancelaria i dalsze kroki
- Komu przysługuje ogłoszenie upadłości konsumenckiej?
- Czy po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej traci się cały majątek?
- Jak długo trwa postępowanie upadłościowe?
Co to jest upadłość konsumencka?
Wiele osób zastanawia się, na czym polega upadłość konsumencka. Inaczej mówiąc, jest to specjalna procedura sądowa, która ma na celu całkowite oddłużenie osób, które nie radzą sobie ze spłatą zobowiązań. Jest to dla wielu osób jedyna szansa, aby rozwiązać ich problemy finansowe.
W zakresie upadłości konsumenckiej można wnioskować o zaspokojenie roszczeń wierzycieli na przykład z majątku dłużnika lub dążyć do częściowego bądź całkowitego umorzenia zobowiązań. Jeżeli zastanawiasz się, czy w Twojej sytuacji odpowiednie będzie rozwiązanie, takie jak upadłość konsumencka, kancelaria podczas konsultacji rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości. Możesz się na nią umówić poprzez stronę: https://upadlosckonsumenta24.pl/.
Upadłość konsumencka - kancelaria i dalsze kroki
Kancelaria upadłościowa to miejsce, do którego należy się zgłosić po pomoc w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej. W pierwszej kolejności warto skorzystać z bezpłatnej konsultacji prawnej. Prawnik bądź radca prawny, po zapoznaniu się z sytuacją klienta, doradzi najkorzystniejsze rozwiązanie.
W przypadku złożenia w sądzie wniosku o upadłość konsumencką należy dołączyć do niego pełen wykaz wierzytelności oraz majątku upadłego i odpowiednio uzasadnić wniosek. Następnie sąd podejmuje decyzję o ogłoszeniu upadłości. Wstrzymane są spłaty zadłużenia oraz wszelkie postępowania windykacyjne czy egzekucyjne. Do sprawy przydzielany jest syndyk, którego zadaniem jest zabudowanie masy upadłościowej. Po zakończeniu postępowania przez syndyka odbywa się ostatnia rozprawa na której sąd decyduje jak zakończy sprawę. Może umorzyć lub warunkowo umorzyć zobowiązania upadłego, ustalić możliwy do wykonania plan spłaty lub w skrajnych przypadkach uznać, że osoba ubiegająca się o upadłość swoim postępowaniem nie zadłużyła na nią i całkowicie jej odmówić.
Komu przysługuje ogłoszenie upadłości konsumenckiej?
Aby ogłosić upadłość konsumencką, należy posiadać status osoby fizycznej, co oznacza, że prawo to nie przysługuje osobom prowadzącym działalność gospodarczą. W momencie składania wniosku działalność musi być wykreślona z CEIDG.
Ogłoszenie upadłości konsumenckiej możliwe jest w sytuacji, kiedy niemożność uregulowania swoich zobowiązań trwa od co najmniej 3 miesięcy. Co ważne, zmiana w prawie spowodowała, że upadłość mogą ogłosić także osoby, które swoim postępowaniem przyczyniły się do powstania niewypłacalności.
Czy po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej traci się cały majątek?
Osoby rozważające złożenie wniosku o upadłość konsumencką, zastanawiają się, czy po przeprowadzonym procesie upadłości konsumenckiej nie będą mogły posiadać żadnego majątku. Upadłość konsumencka prowadzi do zlicytowania majątku upadłego na rzecz spłaty wierzycieli. W przypadku mieszkania osobie, która zdecydowała się na ogłoszenie upadłości, należy się kwota zabezpieczająca koszty wynajmu na maksymalnie dwa lata.
Co istotne, do masy upadłościowej nie wlicza się przedmiotów osobistych upadłego, ani jego rodziny, urządzeń domowych, a także przedmiotów, które są niezbędne do wykonywania pracy zarobkowej, takich jak komputer, telefon.
Jak długo trwa postępowanie upadłościowe?
Zazwyczaj cała 2 etapowa procedura upadłości konsumenckiej trwa od 12 do 18 miesięcy. Faktyczny czas zależy jednak od konkretnej sytuacji dłużnika, czyli między innymi rodzaju majątku, jaki posiada oraz liczby wierzycieli. W przypadku upadłości bez majątkowej (tzw. bez masowej), cała procedura nie powinna zająć więcej niż 1 rok, a gdy upadły dysponuje majątkiem trudno zbywalnym nawet kulka lat.
Dla wielu osób rozwiązaniem problemów finansowych może być upadłość konsumencka. Kancelaria prawna specjalizująca się w postępowaniu upadłościowym nie tylko pomoże w sporządzeniu wniosku o ogłoszenie upadłości, ale wywalczy najkorzystniejszy plan spłaty wierzycieli i będzie reprezentować dłużnika przed syndykiem i w sądzie.