CIEKAWOSTKI
Odmładzający kwas hialuronowy – wszystko co musisz o nim wiedzieć. Materiał partnera
Kwas hialuronowy większości społeczeństwu kojarzy się jedynie z zabiegami medycyny estetycznej. Jest to natomiast tylko jedna z wielu możliwości wykorzystywania go w celu poprawiania wyglądu. Jest on wielozadaniową substancją, dzięki której skóra staje się nawilżona oraz gładka. Pomimo występowania w organizmie, należy uzupełnić pielęgnację o produkty z naturalnym kwasem hialuronowym, żeby cera pozostała młoda na dłużej.
Czym jest kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy to substancja występująca naturalnie w organizmie każdego człowieka. Przyjmuje postać bezbarwnej cieczy o konsystencji żelu. Znajdziemy go w wielu częściach naszego ciała. Jest między innymi w skórze, ciele szklistym okaz, mazi stawowej, a nawet w nerkach! Jest więc niezbędny do odpowiedniego funkcjonowania organizmu. Warto pamiętać, że jedynie 1 jego gram może wiązać aż 6 litrów wody!Niestety jest to jedna z tych substancji, której wraz z wiekiem nam ubywa. Rozpoczyna się to w wieku 25 lat, ale kluczowy jest 45 rok życia, kiedy to następuje drastyczny spadek.
Kwas hialuronowy a wygląd skóry
Kwas hialuronowy ma kluczowe znaczenie w utrzymywaniu młodego wyglądu skóry. Nic dziwnego! Aż 50% jego całej zawartości w organizmie, przypada na skórę właściwą oraz przestrzeń międzykomórkową. Jego wyjątkowe zdolności wiązania wody, wpływają na jej prawidłowe nawilżanie. Wspomaga także powstawanie włókien kolagenowych, przyczyniając się tym samym doutrzymywania się jędrnej i elastycznej cery. Jednak z biegiem jest go coraz mniej, dlatego skóra staje się zwiotczała i sucha. Pojawiają się także zmarszczki oraz przebarwienia. Na szczęście są sposoby na przeciwdziałanie starzeniu się cery. Jednym z nich są zabiegi medycyny estetycznej. Osoby, które nie chcą aż tak mocnej ingerencji, mogą sięgnąć po produkty z naturalnym kwasem hialuronowym. Wprowadzenie ich do codziennej pielęgnacji jest nie tylko łatwe, ale i skuteczne. Kosmetyki tego typu mają wiele znaczących dla pięknej skóry zalet:
- długotrwale nawilżają,
- poprawiają elastyczność i sprężystość,
- zwiększają zdolność skóry do regeneracji,
- odbudowują uszkodzony naskórek,
- redukują zmarszczki,
- zmniejszają cienie pod oczami,
- chronią przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych takimi, jak wysokie i niskie temperatury, wiatr, suche powietrze oraz słońce.
Należy zaznaczyć, że kwas hialuronowy jest substancją biozgodną. Oznacza to, że jego stosowanie nie ma skutków ubocznych. Stosując go, możemy być więc pewni, że nie wywoła alergii bądź podrażnień skóry.
Trzy poziomy działania
Kwas hialuronowy można podzielić ze względu na jego masę cząsteczkową. W zależności od tego będzie posiadał odmienne, dopełniające się właściwości.
- Kwas hialuronowy supermałocząsteczkowy, dzięki swoim niewielkim rozmiarom, jest w stanie dotrzeć do skóry właściwej. Dzięki temu jest skuteczny w wygładzaniu niewielkich zmarszczek.
- Kwas hialuronowy małocząteczkowy poprawia nawilżenie w głębszych warstwach skóry, a także chroni przed utratą wody. Jest także kluczowy w procesie gojenia się ran. W przypadku wszelkiego rodzaju uszkodzeń skutecznie chroni przed zakażeniem, realizując swoją funkcję ochronną. Poprawia elastyczność, a także wyraźnie wygładza cerę.
- Kwas hialuronowy wielkocząteczkowy, w przeciwieństwie do dwóch pozostałych, nie przenika do głębszych warstw. Działa jedynie powierzchniowo, dzięki czemu pozostawia film chroniący przed utratą wody. Bardzo mocno nawilża, poprawia sprężystość skóry oraz pomaga we wchłanianiu substancji aktywnych innych produktów.