Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Mezoterapia igłowa – medycyna estetyczna i innowacyjne metody rewitalizacji skóry

środa, 26 czerwca 2024 10:35 / Autor: Paweł Michalec
Mezoterapia igłowa – medycyna estetyczna i innowacyjne metody rewitalizacji skóry
Mezoterapia igłowa – medycyna estetyczna i innowacyjne metody rewitalizacji skóry
Paweł Michalec
Paweł Michalec

Mezoterapia igłowa to podskórna iniekcja substancji odżywczych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania i wyglądu skóry człowieka. Specjalista, którego jedną z głównych dziedzin działalności jest medycyna estetyczna, podaje w wybrane partie ciała pacjenta profesjonalne preparaty o starannie wyselekcjonowanym składzie. Dzięki nim możliwa staje się redukcja cellulitu, poprawa ogólnej kondycji skóry, zatrzymanie lub spowolnienie procesu jej starzenia się, a nawet leczenie wypadania włosów.

 

Medycyna estetyczna wykorzystuje obecnie wiele różnorodnych, mniej lub bardziej inwazyjnych, metod. Wśród nich mezoterapia igłowa uznawana jest za jedną z mniej skomplikowanych i mało wymagających, a przynoszących natychmiastowy efekt. Długość zabiegów wynosi zwykle około 30 minut. Czas ten uzależniony jest jednak głównie od partii ciała, na której wykonywana jest iniekcja. Często procedurę medyczną dzieli się również na sesje, zależnie od potrzeb i indywidualnych możliwości zdrowotnych każdego pacjenta.

Medycyna estetyczna a bezpieczeństwo pacjenta w klinice

Medycyna estetyczna to nie tylko skuteczność wykonywanych zabiegów, ale przede wszystkim – bezpieczeństwo pacjentów. Zaleca się, by z wszelkich procedur medycznych korzystać wyłącznie u lekarzy specjalistów. Dzięki temu pacjent zyskuje gwarancję prawidłowo przeprowadzonego zabiegu i zachowania dbałości o komfort oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa. Zabiegi mezoterapii igłowej wykonuje się w klinicznych warunkach stacjonarnej placówki medycznej. W Centrum Medycznym Kierach każdy zabieg poprzedza się skrupulatną kwalifikacją pacjenta.

Przed rozpoczęciem zabiegu lekarz zaprasza go na konsultację medyczną. Podczas niej przeprowadza dokładny wywiad i poznaje nie tylko jego potrzeby oraz oczekiwania, ale również ewentualne dolegliwości i problemy zdrowotne. Nieodłączną częścią konsultacji jest weryfikacja wskazań i eliminacja ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu z zakresu medycyny estetycznej.

Jak wysokim poziomem bezpieczeństwa szczyci się medycyna estetyczna? Tychy to miejscowość, w której pacjent obejmowany jest profesjonalną opieką i wsparciem wykwalifikowanych lekarzy Centrum Medycznego Kierach. Dzięki temu bezpieczeństwo zabiegów jest na najwyższym poziomie. Opis zabiegów oferowanych w placówce można zobaczyć tutaj: https://kierach.pl/oferta/medycyna-estetyczna/.

Zabiegi medycyny estetycznej – wskazania i przeciwwskazania

Mezoterapia igłowa ma w medycynie estetycznej niezwykle szerokie zastosowanie. Z tego względu istnieje również wiele wskazań do jej wykonania. Zabieg ten można przeprowadzać u dorosłych pacjentów obu płci, w każdym wieku. Lekarze zalecają ją głównie w celu redukcji cellulitu, blizn i rozstępów. Poprzez iniekcję możliwe staje się usuwanie przebarwień i zmian trądzikowych. Substancje aktywne zawarte w profesjonalnych preparatach pomagają ponadto usunąć oznaki starzenia się skóry. Po zastosowaniu mezoterapii igłowej zmarszczki stają się mniej widoczne, a skóra odzyskuje jędrność i naturalną gęstość. Dzięki temu pacjent cieszy się młodzieńczym wyglądem, a jego ciało jest odżywione. Zabieg ten wykorzystuje się również jako metodę leczniczą w terapii nadmiernego wypadania włosów.

Medycyna estetyczna uważana jest za bezpieczną i mało inwazyjną. Wykonanie zabiegów rzadko wiąże się bowiem z ryzykiem wystąpienia objawów niepożądanych lub powikłań. By ograniczyć je do minimum, lekarz eliminuje przeciwwskazania do zabiegu jeszcze przed jego rozpoczęciem. Ze względów bezpieczeństwa do mezoterapii igłowej nie kwalifikuje się tych osób, u których stwierdza się nadwrażliwość lub reakcje alergiczne na składniki preparatów używanych podczas iniekcji. Przeciwwskazania do wymienionego zabiegu to również cukrzyca, infekcja skórna, skóra naczyniowa, przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi, choroba nowotworowa. Iniekcji nie zaleca się u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Mezoterapia igłowa – na czym polegają zabiegi z zakresu medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna wykorzystuje powszechnie mezoterapię igłową jako szybką i mało inwazyjną metodę skutecznego ograniczania skutków naturalnego procesu starzenia się skóry. Polega na podskórnym lub śródskórnym wykonywaniu serii nakłuć i wstrzyknięć specjalnymi kaniulami bądź mikroigłami. Za ich pomocą do wnętrza organizmu pacjenta dostarcza się niewielkie dawki leków lub substancji aktywnych w wybrany obszar ciała. Podawany preparat uwalnia się do ustroju stopniowo, znacznie ograniczając potencjalną gwałtowną reakcję organizmu. Iniekcja nie wywołuje ogólnoustrojowej reakcji organizmu, nie wymaga również od pacjenta pamiętania o kolejnych dawkach przyjmowanych preparatów. Ta cecha odróżnia mezoterapię od suplementacji doustnej.

Obszar zabiegowy ciała pacjenta nakłuwa się z różnorodną intensywnością i na różnej głębokości. Podczas niektórych zabiegów liczba nakłuć może wynosić nawet kilkadziesiąt. Charakter zabiegu zależy przede wszystkim od rodzaju wstrzykiwanej substancji i zamierzonych efektów terapii.

Mezoterapia igłowa to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, kosmetologii, dermatologii, a nawet chirurgii. Podczas niego dochodzi co prawda do przerwania ciągłości tkanki skórnej, ale rany na powierzchni skóry są niemal niezauważalne. Za pomocą tej metody można modelować twarz, poprawić wygląd skóry niemal na każdym obszarze ciała, zredukować widoczność defektów skórnych, a co za tym idzie – poprawić jakość życia pacjentów. Indywidualne podejście do każdego pacjenta i rzeczowa ocena stanu jego skóry pozwala na jasne określenie celów zabiegu. Zwykle jest to uwydatnienie rysów twarzy, poprawa owalu twarzy, likwidacja i wygładzenie zmarszczek mimicznych, bruzd nosowo-wargowych, regeneracja skóry.

Medycyna estetyczna – kwas hialuronowy, antyoksydanty, koktajle z koenzymem Q10 – profesjonalne preparaty do iniekcji dobierane przez lekarza medycyny estetycznej

Mezoterapia igłowa wykorzystuje zarówno pojedyncze substancje odżywcze, jak i gotowe mieszanki (tzw. koktajle witaminowe). Lekarz, wykonujący zabieg, zna mechanizm działania każdej substancji i dopasowuje jej dawkę do określonych trudności, z jakimi zmaga się zgłaszający się do niego pacjent. Najczęściej stosuje się kwas hialuronowy, który zapewnia skórze nawilżenie i stymuluje syntezę kolagenu oraz fibroblastów. Powodzeniem cieszą się również antyoksydanty (witamina A, C, E) i polifenole. W skład większości koktajli wchodzi także koenzym Q10, przeciwutleniacz, którego ubywa w organizmie wraz z upływem lat.

Medycyna estetyczna to dziedzina, z której możliwości korzysta coraz szersze grono odbiorców. Do najczęstszych zabiegów należą m.in.: procedury z użyciem wypełniaczy (toksyna botulinowa, czyli botoks), osocza bogatopłytkowego, lifting, laser, powiększanie ust, korekta krzywizny nosa, leczenie nadpotliwości czy lipoliza iniekcyjna.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO