CIEKAWOSTKI
Jak zrobić dobre wrażenie na potencjalnym pracodawcy? ARTYKUŁ SPNSOROWANY
Kiedy już składanie aplikacji mamy za sobą i udało nam się otrzymać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, pojawia się obawa związana z przebiegiem spotkania. Pragniemy wypaść jak najlepiej, żeby otrzymać zatrudnienie i możliwość dalszego rozwoju kariery. Aby zwiększyć swoje szanse na pozytywne rozpatrzenie naszej kandydatury, dowiedzmy się jak zrobić dobre wrażenie w przyszłej firmie.
Zbierz informacje o przedsiębiorstwie i stanowisku Zanim udamy się na rozmowę kwalifikacyjną, zadbajmy o uzupełnienie naszej wiedzy. Nie chodzi o nadrobienie luk w zagadnieniach związanych z karierą, a o poznanie pracodawcy. Dzięki temu pokażemy nasze zaangażowanie i udowodnimy, że naprawdę zależy nam na pracy właśnie w tej firmie. Informacji najprościej jest szukać w Internecie i Urzędach Pracy. Zakłady bardzo często mają też swoje strony internetowe, które warto odwiedzić i zapoznać się z oferowanymi usługami. Przestudiujmy też szczegółowo profil stanowiska, o które się ubiegamy, żeby uniknąć niepotrzebnych pomyłek.
Przyjdź na spotkanie punktualnie Pierwsze wrażenie możemy zrobić tylko raz. Spóźniając się na rozmowę o pracę, na pewno stracimy już na wstępie w oczach rekrutera, szczególnie jeśli nie potrafimy się sensownie wytłumaczyć. Punktualność jest bardzo pożądaną cechą, która wskazuje na niezawodność i profesjonalizm. Warto więc wybrać się na spotkanie z zapasem czasu, uwzględniając korki i poszukiwanie docelowego adresu.
Bądź w dobrym humorze W nowych sytuacjach trudno jest trzymać nerwy na wodzy i zapanować nad stresem. Mimo wszystko opłaca się nad tym popracować i przyjść na rozmowę z dobrym nastawieniem. Osoby uśmiechnięte od razu zyskują sympatię. Nie wolno jednak przesadzić, aby nie wypaść arogancko. Zachowanie powinno być dostosowane do sytuacji, w której się znaleźliśmy.
Pomyśl o wyglądzie zewnętrznym Schludny i elegancki strój nie tylko dodaje pewności siebie, ale też wpływa na to, jak nas postrzegają inni. Dobre wrażenie kreujemy w pierwszej kolejności naszą zewnętrzną prezencją. Ubiór musi być też dostosowany do instytucji, do której się wybieramy. W każdym przypadku sprawdzi się ciemna, gładka marynarka i jasna koszula.