CIEKAWOSTKI
Gdzie szukać szybkich pożyczek ze 100 procentową przyznawalnością? Artykuł sponsorowany
Bez zaświadczeń o dochodach, bez przedstawiania umowy o pracę i poręczycieli – tak firmy pożyczkowe kuszą chwilówkami. Mimo że formalności związane z udzielaniem szybkich pożyczek są ograniczone do minimum, to żadna firma nie gwarantuje 100 proc. przyznawalności. Dlaczego?
100 proc. przyznawalności – gdzie po pożyczkę?
Żadna firma pożyczkowa nie reklamuje się jako taka, która gwarantuje przyznanie pożyczki każdemu klientowi. Powód jest prosty – każdy pożyczkodawca chce się zabezpieczyć przed niewypłacalnymi, zadłużonymi klientami. Są jednak pożyczki, przy których przyzwalność jest wysoka. Są to m.in.:
- pożyczki pod zastaw – wówczas pożyczkodawca dysponuje dodatkowym zabezpieczeniem w postaci np. samochodu klienta,
- pożyczki bez BIK lub innej bazy, w której zobowiązanie dłużnika zostało ujawnione – to najprostszy sposób, aby uzyskać pożyczkę mimo negatywnej historii kredytowej,
- pożyczki z poręczeniem – z punktu widzenia firmy pożyczkowej poręczyciel to dodatkowe zabezpieczenie.
O innych pożyczkach, przy których występuje wysoka przyznawalność, można przeczytać tutaj: https://chwillowki.pl/porady/chwilowka-ze-100-przyznawalnoscia-czy-to-mozliwe/.
Zdolność i historia kredytowa klienta
Firmy pożyczkowe mają niższe wymagania niż inne instytucje finansowe, czyli banki i SKOK-i, ale nie oznacza to, że nie sprawdzają zdolności i historii kredytowej potencjalnych klientów. Każda firma pożyczkowa chce się zabezpieczyć na wypadek nieuczciwego pożyczkobiorcy. Z tego względu tak popularne są bazy dłużników, w których pożyczkodawcy sprawdzają wnioskodawców.
Do najpopularniejszych baz dłużników w Polsce należą: KRD Biuro Informacji Gospodarczej S.A., ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A. i BIK S.A. Najczęściej firmy pożyczkowe sprawdzają historię kredytową klienta w co najmniej jednej bazie, np.:
- Ale Gotówka sprawdza KRD, ERIF, BIK i BIG Info Monitor,
- Polożyczka ma w ofercie pożyczki bez BIK, ale jednocześnie weryfikuje historię kredytową klienta w KRD i KBIG,
- Filarum współpracuje z KRD, ERIF, KBIG, BIK i Związkiem Banków Polskich.
W których firmach pożyczkowych przyznawalność jest największa?
Mimo że żadna firma nie gwarantuje, że rozpozna wniosek klienta pozytywnie, to jednak na rynku są pożyczkodawcy, u których przyznawalność pożyczek jest bardzo wysoka. Do takich firm pożyczkowych należą te, które mają w ofercie pożyczki bez BIK czy KRD. Klient, który wie, że jego zadłużenie zostało ujawnione w jednej z baz dłużników, w dalszym ciągu ma szansę na pożyczkę – wystarczy, że sprawdzi, czy dana firma kieruje zapytanie do tej bazy.
Wysoki wskaźnik przyznawalności pożyczek jest właśnie w firmach sprawdzających jedynie wybrane bazy dłużników. Do takich firm należą m.in.: NetCredit, Wandoo, Ale Gotówka i Via SMS.
Jak zwiększyć szanse na otrzymanie pożyczki?
Najskuteczniejszym sposobem, aby nie mieć problemu z otrzymaniem pożyczki czy kredytu, jest konsekwentne budowanie swojej historii kredytowej. Gdy spłacasz swoje zobowiązania w terminie, to informacja ta jest przekazywana do wywiadowni gospodarczych. W praktyce masz większą szansę na otrzymanie pożyczki, bo pożyczkodawca po wysłaniu zapytania otrzymuje informację, że dotychczas nienagannie spłacałeś swoje zobowiązania.
Dobrą historię kredytową możesz budować, roztropnie korzystając z pożyczek i kredytów oraz opłacając regularnie np. abonament za telefon czy płacąc inne rachunki. Dostawcy mediów także korzystając z baz dłużników i przekazują do nich informacje o zaległościach swoich klientów.