Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Firma na zdalnym – jak przejść na home office. Materiał partnera

piątek, 22 stycznia 2021 11:30 / Autor: Maria Karyś
Firma na zdalnym – jak przejść na home office. Materiał partnera
Firma na zdalnym – jak przejść na home office. Materiał partnera
Maria Karyś
Maria Karyś

Dająca o sobie znać pandemia koronawirusa zmusiła cały świat do zwolnienia tempa i zmiany trybu pracy. Wiele branż przeszło na pracę zdalną. Nie każdy przedsiębiorca ma jednak taką możliwość. Wciąż poszczególne sektory usług muszą pracować w dedykowanych i przystosowanych do wykonywania zawodów miejscach. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i zdecydowałeś się na przejście w tryb home office to znajdziesz tutaj kilka praktycznych porad, jak ułatwić sobie tę procedurę.

Rezygnacja z biura

Jeżeli podejmiesz decyzję o przejściu na pracę zdalną to pamiętaj, że utracisz dawniej przypisany adres. Warto wówczas skorzystać z usług biura wirtualnego, który udostępni Ci swój adres w prestiżowej lokalizacji, na przykład ścisłym centrum Warszawy (https://www.jerozolimskie89.eu/). Możesz go umieścić zarówno na stronie internetowej, jak i w mediach społecznościowych czy na materiałach reklamowych. W ten sposób zwiększysz wiarygodność swojej firmy i zapewnisz sobie adres korespondencyjny, na który będą mogły przychodzić wszelkie dokumenty. Pracownicy biura zeskanują je i prześlą na Twojego maila, dlatego nie musisz codziennie jeździć do siedziby i odbierać paczek czy listów poleconych. Biuro wirtualne oferuje również szereg takich udogodnień, jak sala konferencyjna, w której możesz odbyć spotkanie z klientami czy pracownikami. Sprawdź szczegóły tutaj: https://www.ale-biuro.pl/.

Zadbaj o sprzęt

Zwykle na home office przechodzą pracownicy wykonujący prace biurowe. Narzędziem pracy jest przeważnie laptop – źródło wszelkich danych i informacji. Wówczas wystarczy zadbać jedynie o podpisanie odpowiednich dokumentów przekazujących urządzenie. Sprzęt służbowy wyposaż w dobre zabezpieczenia antywirusowe i niezbędne programy do wykonywania pracy. Warto również zorientować się czy pracownik ma dostęp do sieci wifi. Jeżeli występują jakieś problemy to koniecznie zapewnij hotspot swojemu pracownikowi. Pamiętaj, że nie ma on obowiązku wykupienia pakietu abonamentu u operatora. Warto również każdy komputer wyposażyć w pakiet biurowy MS Office. Dzięki niemu nie będzie problemu z otworzeniem plików lub ich odzyskaniem w wyniku przerwania pracy komputera.

Zapewnij wsparcie

Nic tak nie demotywuje pracownika, jak ciągła kontrola. Jako pracodawca masz prawo wymagać efektywności od zespołu, takiej samej jak w biurze. Jednak, czy w domu mamy więcej rozpraszaczy niż właśnie tam? Pamiętaj, że każdy człowiek powinien mieć chwilę przerwy od pracy, chociażby na zrobienie kawy czy skorzystanie z toalety. Przechodząc na pracę zdalną nie masz wizualnej kontroli nad pracownikiem, ale możesz monitorować jego aktywność za pomocą programów dedykowanych do pracy czy chociażby sprawdzając dostępność na komunikatorach. Przejście na pracę zdalną to proces, w którym każdy musi się odnaleźć, dlatego zaoferuj swoje wsparcie i okaż zaufanie. Efekty z pewnością Cię zaskoczą.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO