CIEKAWOSTKI
Dlaczego warto regularnie wykonywać badania diagnostyczne? Artykuł sponsorowany
Dbanie o zdrowie to nie tylko odpowiedni styl życia, dbanie o odpoczynek, ruch czy zdrowe odżywianie. Jeżeli nie monitorujemy swojego organizmu, możemy przeoczyć drobne objawy świadczące o chorobie, co skutkuje późniejszymi większymi problemami w jej leczeniu. Z tego względu warto regularnie wykonywać podstawowe badania diagnostyczne. Służą od tego punkty pobrań, w których oddamy krew do testów, a także okresowe wizyty u lekarza, który skieruje nas na odpowiednie badanie.
1. Badania diagnostyczne - czym są?
2. Punkt pobrań diagnostyki - dlaczego warto wykonywać badania regularnie?
3. Punkt pobrań diagnostyki - gdzie wykonywać badania genetyczne i inne?
4. O czym pamiętać przy okazji wykonywania badań?
Badania diagnostyczne - czym są?
Każdy z nas powinien regularnie sprawdzać stan swojego zdrowia. Robimy to nie tylko ze względu na pracę czy przyzwyczajenie, ale przede wszystkim ze względu na to, że szybkie wykrycie wielu chorób pozwala na zastosowanie znacznie skuteczniejszego i czasem też mniej nieprzyjemnego leczenia. Dlatego warto choć raz na dwa lata wybrać się na badanie krwi, by później laboratorium sprawdziło, czy nasze wyniki mieszczą się w granicach normy.
Punkt pobrań diagnostyki - dlaczego warto wykonywać badania regularnie?
Istnieje szereg podstawowych parametrów, które powinniśmy regularnie sprawdzać. Zaliczamy do nich kolejno:
- morfologię krwi obwodowej;
- parametry wątrobowe: ALAT, APSAT i GGTP;
- stężenie glukozy na czczo;
- badanie poziomu hormonu TSH;
- lipidogram;
- badanie ogólne moczu.
Profilaktyka badań w zakresie tych podstawowych wskaźników pozwala nam upewnić się, że jesteśmy zdrowi lub wykryć potencjalnie problematyczne zmiany z dużym wyprzedzeniem. Dzięki temu możemy szybciej wdrożyć leczenie lub po prostu odrobinę zmienić swój styl życia, tak aby był mniej obciążający dla naszego organizmu.
Punkt pobrań diagnostyki - gdzie wykonywać badania genetyczne i inne?
Wybierając miejsce badań warto zwrócić uwagę na to, aby było to miejsce dysponujące nowoczesnym sprzętem i odpowiednim podejściem do pacjenta. Zwróćmy również uwagę na godziny otwarcia - niektóre badania wymagają przygotowania i wykonanie ich w określonej porze dnia może być dla nas łatwiejsze. Miejsca takie, jak punkt pobrań diagnostyki – Kielce, ul. Warszawska 151 powinny nam umożliwić badanie zarówno rano, jak i po południu.
Jeżeli decydujemy się na prywatną wizytę, dobrym pomysłem jest skorzystanie z pakietu badań. W takiej sytuacji powinniśmy szukać punktu pobrań, który oferuje największy wybór badań laboratoryjnych - dzięki temu nie będziemy musieli wykonywać ich w kilku lokalizacjach, by uzyskać komplet.
O czym pamiętać przy okazji wykonywania badań?
Wykonywanie badań diagnostycznych w regularnych interwałach ma wiele zalet, spośród których największą jest możliwość zachowania zdrowia przez długi czas. Zanim jednak wybierzemy się na pobranie krwi, musimy najpierw odpowiednio się do tego przygotować. Jeżeli chcemy wykonać testy na NFZ, będziemy potrzebowali na nie skierowania od lekarza odpowiedniej specjalności. Dodatkowo sama diagnostyka również rządzi się swoimi prawami. Na niektóre badania musimy się wcześniej przygotować, na przykład nie spożywać posiłków na określony czas przed ich wykonaniem lub zarezerwować więcej czasu, jeżeli badanie jest dwuetapowe lub wymaga naszej dłuższej obecności. Zanim pojawimy się na pobraniu krwi, warto więc zapytać i upewnić się, w jakim stanie mamy pojawić się w punkcie pobrań, aby testy zostały przeprowadzone w sposób prawidłowy.
undefined