CIEKAWOSTKI
Czy dezynsekcja jest szkodliwa dla ludzi? Sprawdzamy! Materiał partnera
Pojawienie się owadów w mieszkaniu, domu, biurze czy dowolnym innym pomieszczeniu, nigdy nie jest pożądane. Wymaga przeprowadzenia odpowiednich zabiegów dezynsekcyjnych. Powstało wiele mitów na temat zabiegów neutralizujących owady. Wiele osób jest przekonanych, że działania tępiące owady muszą być niebezpieczne również dla ludzi. Jak jest naprawdę? Czy dezynsekcja jest szkodliwa dla ludzi? W rzeczywistości okazuje się, że dezynsekcja może być całkowicie bezpieczna dla człowieka. Warunkiem jest jednak jej profesjonalne przeprowadzenie.
Co to jest dezynsekcja? Wyjaśniamy
Często wątpliwość budzi rozróżnienie dezynfekcja a dezynsekcja. Nazwy te są podobne, w dodatku ich znaczenie również jest do siebie zbliżone. Co więcej, istnieją metody, które wykazują zarówno działanie dezynsekcyjne, jak i dezynfekcyjne. Dobrym przykładem jest gorąca mgła, która wytępi zarówno mikroorganizmy, jak i owady.
Na tym polega właśnie różnica między dezynfekcją a dezynsekcją. Ta pierwsza odnosi się do neutralizacji drobnoustrojów, stanowiących potencjalne zagrożenie. Natomiast jeśli chodzi o odpowiedź na pytanie, co to jest dezynsekcja - jest to neutralizacja owadów. Więcej o tym, czym jest dezynsekcja mieszkania, można przeczytać na stronie firmy Patron Pest. W jej ofercie znajduje się dezynsekcja na terenie województwa świętokrzyskiego, wykonywana wieloma różnymi metodami.
Dezynsekcja mieszkania, czy dowolnego innego pomieszczenia lub przestrzeni otwartej, może być przeprowadzana przy użyciu rozmaitych metod. Wybór odpowiedniej metody zależy od gatunku owadów, ich ilości oraz rodzaju i wielkości pomieszczenia. O tym, jaki zabieg zastosować, powinni decydować fachowcy.
Wiedzą oni najlepiej, która metoda zadziała w danej sytuacji najskuteczniej. Potrafią również doradzić, jak przygotować mieszkanie do dezynsekcji. Ponadto profesjonalizm ekipy wykonującej ozonowanie Kielce jest gwarancją bezpieczeństwa. Dezynsekcja może być całkowicie bezpieczna dla człowieka, jednak niektóre z metod są inwazyjne.
Dobrym przykładem jest fumigacja, czyli dezynsekcja gazowa. Opary gazowe stosowane w tej metodzie mogą stanowić nawet śmiertelne ryzyko dla człowieka. Jest to metoda stosowana bardzo rzadko, i tylko tam, gdzie nie przebywają ludzie. Świadomość wykonawcy dezynsekcji w kwestii zagrożenia jest w tym przypadku bardzo ważna.
Na czym polega dezynsekcja?
Powyżej wymieniono już niektóre metody dezynsekcji mieszkań. Jednak jest ich o wiele więcej. Najpopularniejsza jest dezynsekcja żelowa. Polega ona na rozłożenie w strategicznych miejscach żelu zawierającego trutkę na owady. Żel rozkłada się w głównych miejscach bytowania pluskiew, karaluchów czy mrówek.
Owad jest wabiony przez żel za sprawą zawartych w nim feromonów. Należy zaznaczyć, że jest to w pełni bezpieczna metoda. Jej zastosowanie nie wymaga opuszczenia mieszkania ani też żadnego szczególnego przygotowania.