Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Zbigniew Ziobro: Będziemy dalej wspierać region świętokrzyski z Funduszu Sprawiedliwości

poniedziałek, 04 kwietnia 2022 15:07 / Autor: Weronika Karyś

W stolicy województwa świętokrzyskiego gościł dziś (4 kwietnia) Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prokurator generalny. – Miałem okazję rozpocząć dzisiejsze spotkanie od wizyty w Urzędzie Marszałkowskim, gdzie rozmawialiśmy o inwestycjach drogowych, ale również o dalszym wsparciu dla świętokrzyskich szpitali – mówił na antenie Radia eM Kielce.

Jak podkreślił minister Ziobro, to wielka sprawa, że środki pochodzące od osób skazanych mogą służyć ratowaniu ludzkiego życia.

– Z satysfakcją przyjmuję fakt, że środki finansowe, które wygenerował Fundusz Sprawiedliwości pozwoliły między innymi na zakup tomografów komputerowych najnowszej klasy do dwóch największych szpitali świętokrzyskich. W sumie obsłużyły one już 50 tysięcy pacjentów. W wielu wypadkach były to zdjęcia, które pozwalały ratować życie. Wsparcie otrzymało też wiele ochotniczych straży pożarnych – mówił.

– Moja wizyta służy temu, by poznać realne potrzeby regionu świętokrzyskiego. Żeby to nie były nieprzemyślane dotacje tylko środki lokowane tam gdzie naprawdę jest to potrzebne. Będziemy dalej wspierać ten region z Funduszu Sprawiedliwości – zadeklarował.

AUDYCJE RADIOWE

  Zapraszamy do nas

  Nowy numer!

  Zapraszamy do nas

  Zgłoś news
  POSŁUCHAJ
  WIDEO