AUDYCJE RADIOWE
[VIDEO] Ryszard Gliwiński: Prawie półtora tysiąca umów z programu „Czyste Powietrze” w regionie świętokrzyskim
![[VIDEO] Ryszard Gliwiński: Prawie półtora tysiąca umów z programu „Czyste Powietrze” w regionie świętokrzyskim](/media/k2/items/cache/2164dbfdab3e0396dbbf446c2e080b19_XL.jpg)
![[VIDEO] Ryszard Gliwiński: Prawie półtora tysiąca umów z programu „Czyste Powietrze” w regionie świętokrzyskim](/media/k2/items/cache/2164dbfdab3e0396dbbf446c2e080b19_L.jpg)
„Czyste Powietrze” to nazwa programu, którego celem jest ograniczenie emisji do atmosfery szkodliwych substancji, powstających na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych słabej jakości paliwem w przestarzałych domowych piecach. W naszym regionie podpisano już prawie półtora tysiąca umów na ponad 22 mln zł na dofinansowanie do zakupu ekologicznych pieców oraz ocieplenia budynku.
– Działamy systemowo od 19 września, żeby naszym mieszkańcom udogodnić korzystanie z tego programu. Warto wejść na stronę internetową WFOŚiGW, aby poznać jego szczegóły. Nie wszyscy mają dostęp do Internetu, dlatego odwiedziliśmy wszystkie gminy naszego województwa, a nasi eksperci przekazywali niezbędną wiedzę. Jeżeli ktoś chciałby uzyskać dodatkowe informacje, warto zwrócić się do Urzędu Gminy, gdzie pracują doradcy energetyczni – mówił Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w programie „Prawdę Mówiąc” Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.
Posłuchaj całej audycji: