Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

AUDYCJE RADIOWE

Paweł Szkalej, rzecznik kieleckiego oddziału ZUS: Jest duże zainteresowanie tarczą antykryzysową

poniedziałek, 11 maja 2020 12:20 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił w ubiegłym tygodniu sale obsługi dla interesantów, ale zarówno pracownicy, jak i klienci, muszą przestrzegać pewnych zasad. Jak wygląda obsługa?

- Sale obsługi są czynne od tygodnia. Nasi klienci musza spełnić podstawowe wymogi nałożone przepisami prawnymi. Obsługa odbywa się w maseczkach lub przy zastosowaniu przyłbic. Wszystkie osoby wchodzące na sale dezynfekują ręce. Stanowiska informacyjne są od siebie oddalone o około dwa metry. Osoby, które przyjmują dokumenty, mają wyznaczone specjalne strefy. Wszyscy petenci, którzy składają wnioski, mogą to również uczynić bez osobistego kontaktu z pracownikiem, wypełniając odpowiedni formularz i wrzucając go do przygotowanych skrzynek. Na końcu dokument trafia do klienta - mówił Paweł Szkalej, rzecznik prasowy kieleckiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w audycji "Prawdę mówiąc" Katarzyny Bernat na antenie radia eM Kielce.

Tematem rozmowy była również tarcza antykryzysowa. - Przez cały okres wpłynęło do nas ponad 65 tysięcy wniosków. Największym zainteresowaniem cieszy się ulga o tzw. świadczenie postojowe, czy też zwolnienie z opłacania składek - dodał.

Posłuchaj całej rozmowy:

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO