Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

[VIDEO] Mariusz Gosek: Solidarna Polska jest zaniepokojona działaniami wojewody świętokrzyskiego

czwartek, 12 grudnia 2019 10:05 / Autor: Piotr Wójcik

Marek Bogusławski po raz drugi nie został powołany na stanowisko wicemarszałka. – Po merytorycznych rozmowach z pewnością już na najbliższej sesji dojdziemy do kompromisu w kwestii rekomendacji kandydata na to stanowisko – zapewnia członek zarządu województwa świętokrzyskiego, Mariusz Gosek. Tymczasem niepokój działaczy Solidarnej Polski budzą ostatnie decyzje nowego wojewody świętokrzyskiego, Zbigniewa Koniusza.

– Jego pierwsze kadrowe decyzje były bardzo szybkie. Zostali odwołani bardzo dobrzy urzędnicy i członkowie rad nadzorczych. Przedstawiciele Solidarnej Polski przyjmują te fakty z dużym smutkiem. Mnie osobiście smuci tryb i szybkość, z jaką nastąpiły odwołania tych osób – powiedział Mariusz Gosek w audycji "Prawdę Mówiąc" Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Przypomnijmy: wojewoda Zbigniew Koniusz w ciągu zaledwie dwóch tygodni od powołania go na stanowisko odwołał z funkcji dwóch członków rady nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także kilku mianowanych przez poprzednika pełnomocników i doradców. Tłem tych decyzji może być spór, jaki toczy się pomiędzy przewodniczącym Prawa i Sprawiedliwości w regionie świętokrzyskim posłem Krzysztofem Lipcem, a byłym wojewodą, a obecnie posłem na Sejm, Agatą Wojtyszek.

AUDYCJE RADIOWE

  Zapraszamy do nas

  Nowy numer!

  Zapraszamy do nas

  TWÓJ NEWS
  POSŁUCHAJ
  WIDEO