Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

AUDYCJE RADIOWE

[VIDEO] Krzysztof Myśliński: Spodziewaliśmy się, że powrót do rzeczywistości nie będzie łatwy

piątek, 15 maja 2020 10:00 / Autor: Weronika Kępa

Muzeum Historii Kielc zostało otwarte dla zwiedzających już tydzień temu. Powrót do rzeczywistości okazał się jednak trudny. Mimo to władze placówki nie zamierzają rezygnować ze swoich planów.

- Jedyną dostępną w tej chwili dla zwiedzających wystawą czasową jest "Stulecie kieleckiej huty Ludwików", jednak chętnych na jej obejrzenie jeszcze nie było. Spodziewaliśmy się, że powrót do rzeczywistości nie będzie łatwy, tym bardziej, że byliśmy zmuszeni do wprowadzenia warunków sanitarnych, które nie umilają pobytu w instytucji. Niezbędne są maseczki, ograniczenia liczebności grup oraz stała dezynfekcja - powiedział Krzysztof Myśliński, p.o. dyrektora Muzeum Historii Kielc w audycji "Prawdę Mówiąc" Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

- Mimo wszystko, nie rezygnujemy z naszych tegorocznych planów wystawowych. Otwarcie kolejnej wystawy czasowej planujemy na połowę lipca. Mamy również zamiar zorganizować kilka wystaw plenerowych, które co prawda nie przynoszą nam żadnych zysków, bo są darmowe, ale trafiają do szerokiego grona odbiorców i to jest ich ogromna wartość. Jesteśmy w trakcie ustalania terminów z panem prezydentem. Prężnie działamy również w internecie. Zapraszamy więc do śledzenia naszego Facebooka, szczególnie podczas zbliżającej się sobotniej nocy muzeów - zachęcał Krzysztof Myśliński.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO