Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

AUDYCJE RADIOWE

[VIDEO] Krzysztof Myśliński, p.o. dyrektora Muzeum Historii Kielc: MHK zasługuje na to, żeby mieć możliwie najlepszego dyrektora

czwartek, 13 lutego 2020 09:24 / Autor: Beata Kwieczko

Od kilku dni Krzysztof Mysliński pełni obowiązki dyrektora Muzeum Historii Kielc. Zastąpił na tym stanowisku Jana Główkę, który z końcem stycznia przeszedł na emeryturę. Myśliński pracuje w muzeum od prawie 14 lat. Jakie ma pomysły na prowadzenie tej instytucji?

- Muzeum Historii Kielc zasługuje na to, żeby mieć możliwie najlepszego dyrektora. Nie ukrywam, że ja też chcę stanąć w szranki, co nie znaczy, że przedstawię najlepszą propozycję. Na razie robimy to, co z poprzednim dyrektorem Janem Główką, przyjęliśmy do realizacji w tym roku. Oczywiście cały zespół ma już nowe pomysły, ale chcemy je realizować z pewną ostrożnością, bo jesteśmy w okresie przejściowym i nie chcemy stwarzać faktów dokonanych dla przyszłego szefa. Bez względu na to, jak się rozwinie sytuacja, Muzeum powinno się jeszcze bardziej otworzyć na widzów, ponieważ oni trochę odchodzą od tradycyjnej oferty muzealnej. Oprócz tego, że oferujemy nowe wystawy czasowe i plenerowe, proponujemy kielczanom też metody edukacji historycznej w rożnych formach - powiedział Krzysztof Myśliński, pełniący obowiązki dyrektora Muzeum Historii Kielc w audycji "Prawdę Mówiąc" Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO