Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

AUDYCJE RADIOWE

Urząd Marszałkowski musi zwrócić pieniądze przewoźnikom

wtorek, 29 listopada 2016 08:42 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Ponad 13 tysięcy złotych niewłaściwie nałożonych kar musi zwrócić jednemu z przewoźników Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. O szczegółach sprawy informuje Bartłomiej Dorywalski w audycji Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM.

- Od 2007 roku było wydane przez ówczesnego wicemarszałka upoważnienie dla dyrektora Departamentu Infrastruktury do podpisywania decyzji o karach nakładanych na przedsiębiorców wykonujących krajowy transport drogowy osób. Problem w tym, że wicemarszałek nie miał kompetencji do wydania takiego upoważnienia. Popełniono tutaj błąd proceduralny, którego efekt może być zatrważający - powiedział Dorywalski na antenie Radia eM.

Sprawę badała już Najwyższa Izba Kontroli. Z wyliczeń inspektorów wynika, że tylko w okresie od 1 marca 2013 roku do 15 września 2014 roku wydano 114 nieprawidłowych decyzji o nałożeniu na przewoźników kar o łącznej wartości około 144 tysięcy złotych. Kary były wpłacane na konto Skarbu Państwa, co oznacza, że zwrot nieprawidłowo nałożonych kar będzie finansowany z pieniędzy publicznych.

Wysłuchaj całej audycji:

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO