Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Tomasz Porębski: W Kielcach powstają kolejne ważne inwestycje

czwartek, 04 marca 2021 12:00 / Autor: Aleksandra Rękas

- Liczymy na otwarcie strefy inwestycyjnej w Obicach. Uzależnione jest to od wielu czynników, cieszy nas jednak duże zaangażowanie ze strony marszałka województwa oraz burmistrzów Chmielnika i Morawicy. Wspólny wysiłek i wykonana praca może pozwolić na realizację celów. To nie wszystkie inwestycje, jakie w najbliższym czasie będą realizowane w Kielcach -  mówił Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc" Katarzyny Bernat.

Tomasz Porębski mówił także o powstaniu kampusu laboratoriów Głównego Urzędu Miar w naszym mieście.

- Ta inwestycja nabiera już kształtów, rozpoczęto pierwsze prace. Miasto Kielce przekazało na ten cel działki znajdujące się w pobliżu starostwa powiatowego. Kampus sześciu laboratoriów ma rozpocząć swoje prace badawcze w 2023 roku, z niecierpliwością czekamy na ten moment. To prestiż dla Kielc i szansa na zatrudnienie w bardzo atrakcyjnym miejscu dla naszych mieszkańców – podkreślił rzecznik prezydenta Wenty.

Nowe miejsca pracy powstaną także dzięki uruchomieniu w Kielcach zakładu produkcyjnego Cromodora Wheels.

- Włoska firma produkująca felgi aluminiowe zatrudni około 400-500 osób. Już sfinalizowano transakcję kupna nieruchomości, w której powstanie fabryka. Wspieramy inwestora w działaniach zmierzających do tego, by budowa mogła rozpocząć się jak najszybciej, jeszcze w tym roku – zapewnia Porębski.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO