Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Tomasz Porębski: Doceniamy najzdolniejszych maturzystów i studentów

poniedziałek, 29 listopada 2021 10:24 / Autor: Aleksandra Rękas

- W tym roku w naszym mieście odbywa się już trzecia edycja Międzynarodowego Programu Stypendialnego Miasta Kielce. Z roku na rok korzysta z niego coraz więcej osób - mówił Tomasz Porębski, rzecznik prasowy prezydenta Kielc, na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak wyjaśniał Tomasz Porębski, z programu stypendialnego mogą  skorzystać studenci i tegoroczni maturzyści osiągający bardzo dobre wyniki w nauce.

- W tym roku kryteria spełniło aż 70 studentów, co bardzo nas cieszy. 61 z nich to studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, a dziewięciu – Politechniki Świętokrzyskiej. Co ciekawe, jedynie około 20 stypendystów to mieszkańcy naszego miasta – informował rzecznik prezydenta Kielc.

Jak dodał, program stypendialny ma zachęcać maturzystów i studentów do wyboru kieleckich uczelni.

- Dużą rolę odgrywa kierunek lekarski, ponieważ niemal trzydziestu studentów zakwalifikowanych do programu kształci się na pierwszym roku medycyny. Wierzymy, że dzięki wsparciu finansowemu młodzi, zdolni ludzie będą mogli jeszcze mocniej skupić się na nauce – zaznaczył Porębski.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO