Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Sławomir Kopacz, wójt gminy Bieliny: Klasztor na Świętym Krzyżu jest ważnym miejscem dla pielgrzymów i turystów

środa, 06 października 2021 09:43 / Autor: Aleksandra Rękas

- Nie zgadzamy się na szkalowanie dobrego imienia Klasztoru Misjonarzy Oblatów na Świętym Krzyżu. Współpraca samorządu i klasztoru jest wzorowa, dzięki niej udało się zrealizować szereg projektów - mówił Sławomir Kopacz, wójt gminy Bieliny i przewodniczący Zarządu Gmin Gór Świętokrzyskich na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak wyjaśnił, ojcowie oblaci zabiegają o zmianę granic Świętokrzyskiego Parku Narodowego tak, by mogli prowadzić działalność pielgrzymkowo-turystyczną.

- Chcąc udostępniać klasztor pielgrzymom i turystom, potrzebne są godne warunki. Ojcowie oblaci od wielu lat mozolnie starają się odbudować to miejsce, by udostępniać je mieszkańcom, pielgrzymom i turystom. Dzięki tym zmianom będzie możliwość rozwoju zarówno klasztoru, jak i ochrony zasobów Świętokrzyskiego Parku Narodowego – zaznaczył Sławomir Kopacz.

Jak dodał, współpraca samorządów i klasztoru na Świętym Krzyżu dotyczy między innymi turystyki i ekologii.

- Budujemy sieci kanalizacyjne i niemal w każdym projekcie partnerem jest Klasztor Misjonarzy Oblatów. Ich wpływ na życie duchowe mieszkańców, ale także na życie gospodarcze gmin skupionych w Związku Gmin Gór Świętokrzyskich jest bardzo duży – powiedział Sławomir Kopacz.

AUDYCJE RADIOWE

  Zapraszamy do nas

  Nowy numer!

  Zapraszamy do nas

  TWÓJ NEWS
  POSŁUCHAJ
  WIDEO