Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

AUDYCJE RADIOWE

Ryszard Gliwiński, prezes WFOŚiGW: Program „Czyste powietrze” jest ogromnym sukcesem

środa, 21 października 2020 09:31 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

- Już dziesięć tysięcy beneficjentów skorzystało z programu „Czyste powietrze”, dzięki któremu można wymienić piec na nowy. Program realizujemy już od dwóch lat i wciąż przybywa wniosków. Jest on skierowany do mieszkańców domów jednorodzinnych, którzy mogą ocieplić budynek, wymienić kocioł i nie tylko – mówił Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, na antenie Radia eM, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

W ramach projektu wypłacono już 75 milionów złotych.

- Wciąż czekamy na dalsze wnioski i zapraszamy wszystkich chętnych. Nasz program jest jednym z najlepiej realizowanych w Polsce – odrzucony został tylko około jeden procent podań. Po pewnych zmianach w programie, wnioski rozpatrywane są w ciągu pięciu dni – to świetny rezultat – zapewnił Ryszard Gliwiński.

Średnia dopłata do ekologicznego źródła ciepła wynosi dziesięć tysięcy złotych.

- Od tego tygodnia wnioski przyjmujemy także w postaci elektronicznej. Oczywiście, wniosek można także wydrukować i przesłać do nas pocztą. Te środki bezpieczeństwa podjęliśmy ze względu na pandemię koronawirusa – dodał prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Minimalna kwota dofinansowania wynosi siedem tysięcy złotych, a maksymalna 53 - tysiące złotych i uzależniona jest od dochodów danego gospodarstwa domowego. Program będzie realizowany do 2029 roku.

Posłuchaj całej audycji:

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO