Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Renata Janik: Nasz region ma szanse na ogromne pieniądze z UE

poniedziałek, 04 października 2021 10:07 / Autor: Aleksandra Rękas

- Rozpoczęły się konsultacje programu unijnego na lata 2021-2027. To wielkie pieniądze w ramach funduszy unijnych, a do naszego regionu trafi jeden miliard czterysta trzy miliony euro  - mówiła Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak wyjaśniała wicemarszałek, środki unijne muszą być przeznaczone na rzeczywiste potrzeby mieszkańców naszego województwa.

- Inauguracja konsultacji miała miejsce w ubiegłym tygodniu. Mamy ogromną nadzieję, że mieszkańcy Kielc i powiatu będą aktywnie w nich uczestniczyć. Udział może wziąć każda chętna osoba, ponadto organizacje pozarządowe, samorządowcy, przedsiębiorcy – wyliczała Renata Janik.

Jak dodała, 338 milionów euro zostanie przeznaczonych na przedsięwzięcia finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego.

- Skupimy się na edukacji, zarówno dzieci jak i dorosłych. Kolejny obszar to seniorzy, którzy potrzebują wsparcia i aktywizacji. Poza tym zamierzamy uatrakcyjnić rynek pracy tak, by zatrzymać młodych ludzi w naszym regionie. Oczywiście nie zapomnimy o potrzebach zdrowotnych – podkreślała wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

AUDYCJE RADIOWE

  Zapraszamy do nas

  Nowy numer!

  Zapraszamy do nas

  TWÓJ NEWS
  POSŁUCHAJ
  WIDEO