Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Renata Janik: Dbamy o zdrowie pracowników

czwartek, 25 lutego 2021 12:00 / Autor: Aleksandra Rękas

W województwie świętokrzyskim prowadzona będzie profilaktyka, dotycząca chorób zawodowych oraz dbałości o zdrowie pracowników. W tym tygodniu podpisane zostaną ostatnie umowy w kończącej się wraz z 2020 rokiem perspektywie unijnej.

– Łączna kwota dofinansowania sześciu podpisywanych dziś umów to niemal dwa miliony złotych. Są to projekty z zakresu profilaktyki zdrowia pracowników i dbałości o ich zdrowie – mówiła Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, na antenie Radia eM, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Podpisane umowy dotyczą przede wszystkich pracowników firm i instytucji z Kielc i gmin ościennych.

– Dzięki nim osoby zatrudnione w tych przedsiębiorstwach mają zapewnione badania profilaktyczne i dostęp do specjalistów. Aktywizujemy także pracowników poprzez karnety na siłownie, baseny, zajęcia fitness. To szeroko rozumiane wsparcie – możemy tworzyć też bezpieczne i ergonomiczne miejsca pracy – podkreślała Renata Janik.

Wicemarszałek województwa mówiła także o pomocy zdrowotnej, jaką jest udostępnianie pulsoksymetrów.

– Korzystają z nich ci, którzy źle się czują przechodząc koronawirusa. Dzięki pulsyksymetrom możemy zmierzyć podstawowe parametry życiowe. Do tej pory zakupiliśmy dwa i pół tysiąca sztuk tego sprzętu i trafił on między innymi do domów opieki oraz domów seniora. Prosimy, aby ci, którzy potrzebują pulsyksometru zgłaszali się do wójtów, sołtysów, a w Kielcach – do urzędu miasta lub MOPRU – wyliczała Renata Janik.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO