Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Rafał Szpak: Już po raz 30 obchodzimy Światowy Dzień Chorego

piątek, 11 lutego 2022 11:16 / Autor: Aleksandra Rękas

- Choroba nie wybiera – w tej kwestii jesteśmy równi, bez względu na status społeczny, czy miejsce zamieszkania. Noworodki i małe dzieci to szczególni pacjenci, którzy nie powiedzą o swoich dolegliwościach - mówił Rafał Szpak, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka w Kielcach na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak podkreślił Rafał Szpak, w szpitalu przy ulicy Prostej w Kielcach specjaliści diagnozują nawet najmniejszych pacjentów.

- Zmagamy się z chorobami, często także tymi nieuleczalnymi. Pacjenci, rodzice tych małych pociech, mierzą się z niepewnością, lękiem, zwątpieniem. Szczególną rolę odgrywa personel medyczny, który musi w empatyczny sposób wspierać pacjentów – zaznaczył dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka.

Jak dodał, wsparcie psychiczne osób chorych i ich rodzin jest ogromnie istotne.

- Mamy dwuosobową brygadę, która ma bardzo dużo pracy – kapelana księdza Wojtka i psycholog – panią Karolinę. W czasie pandemii jest wyjątkowo trudno, ponieważ w większości szpitali zawieszono odwiedziny – mówił Rafał Szpak.

AUDYCJE RADIOWE

  Zapraszamy do nas

  Nowy numer!

  Zapraszamy do nas

  TWÓJ NEWS
  POSŁUCHAJ
  WIDEO