Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Pułkownik Paweł Chabielski: Ta nagroda to zaszczyt

środa, 13 stycznia 2021 10:04 / Autor: Aleksandra Rękas

- Buzdygany to prestiżowa nagroda przyznawana przez miesięcznik Polska Zbrojna, od 1994 roku. Jest nadawana żołnierzom, pracownikom resortu Obrony Narodowej i cywilom, którzy współpracują ze środowiskiem wojskowym - mówił pułkownik dr Paweł Chabielski, Komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach, na antenie Radia Em, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak zaznaczył, odznaczenie jest szczególne, bo przyznawane przez osoby doskonale znające środowisko wojskowe.

- To ludzie codziennie służący na rzecz wojska. Od 1994 roku do chwili obecnej, dwieście osób zostało wyróżnionych nagrodą Buzdygany. Otrzymanie tego odznaczenia jest ważne dla mnie i całej jednostki na Bukówce, która też pracowała ten sukces. Nie było to łatwe, a udało się dzięki współpracy społeczności wojskowej i cywilnej – stwierdził komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.

Nagroda Buzdygany została przyznana pułkownikowi Pawłowi Chabielskiemu za działalność w 2019 roku.

- Współpraca ze społecznością lokalną była realizowana między innymi na bazie Dni Otwartych Koszar. To przedsięwzięcia, dzięki którym ludzie mogli przyjść do naszej jednostki, zapoznać się z wyposażeniem, porozmawiać z żołnierzami i poznać ich pracę w kraju i poza granicami Polski. Warto wspomnieć, że pracownicy Obrony Narodowej, pracownicy cywilni i żołnierze, w 2019 roku oddawali krew na rzecz lokalnej społeczności. Odwiedzaliśmy także dzieci przebywające w szpitalu onkologicznym. Wojsko to także lekcja patriotyzmu i symboli narodowych – podkreślił pułkownik dr Paweł Chabielski.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO