Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Ppłk Marcin Komarowski: Żołnierze są dumni z książki „Misja: Pokój”

czwartek, 18 lutego 2021 10:45 / Autor: Aleksandra Rękas

- „ Misja: pokój” powstała na podstawie rozmów z redaktor Katarzyną Bernat na antenie Radia eM w 2018 i 2019 roku. Jestem jedną z pierwszych osób, które odbierały publikację z drukarni. Czuję się zaszczycony, że pojawiło się w niej moje nazwisko - mówił podpułkownik ppłk Marcin Komarowski, Dowódca Grupy Brygadowych Zespołów CIMIC, na antenie Radia eM, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

W książce znajdziemy wiele ciekawych informacji, między innymi na temat zaangażowania polskich żołnierzy w misjach na całym świecie. Dowiemy się więcej także o emocjach i doświadczeniach, jakie zyskali w trakcie pełnienia swojej służby.

- Pojawiła się tam moja opowieść o Iraku. Całą książkę przeczytałem dwukrotnie, zastanawiając się nad jej tytułem. Po lekturze mogę stwierdzić, że z całą pewnością misją żołnierzy jest stwarzanie pokoju – pokreślił Marcin Komarowski.

Polscy żołnierze służyli także w Afganistanie, między innymi przyczyniając się do poprawiania tamtejszej infrastruktury.

- Nasza działalność związana była również z pracą dla tamtejszego społeczeństwa – chcieliśmy przywracać normalność, dać ludziom możliwość bycia samodzielnymi. Istotą naszych misji jest nawiązanie z nieufnym, wystraszonym społeczeństwem kontaktu, pokazanie mu że stoimy po jego stronie. Ponadto zbieramy cenne doświadczenie, przechodzimy także wiele przemian. Misje wiążą się z niebezpieczeństwami, z ryzykiem, dlatego musimy się do nich odpowiednio przygotować, także psychicznie – opowiadał Dowódca Grupy Brygadowych Zespołów CIMIC.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO