Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Poseł Marcin Horała: Polacy potrzebują nowoczesnego systemu komunikacyjnego

środa, 20 października 2021 09:41 / Autor: Aleksandra Rękas

- Istotą Centralnego Portu Komunikacyjnego jest kilkadziesiąt inwestycji składających się na nowy system transportowy Polski. W tym przede wszystkim inwestycje kolejowe - mówił poseł PiS Marcin Horała, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak wyjaśniał Marcin Horała, w ramach CPK w województwie świętokrzyskim powstanie ponad 70 kilometrów nowych linii kolejowych, natomiast zmodernizowanych zostanie ponad 200 kilometrów linii.

- Szczególnie istotna jest budowa nowych, ponieważ to przełom na polskich kolejach. Od 8919 roku praktycznie w ogóle nie budowaliśmy linii kolejowych w Polsce. Natomiast  kilka tysięcy kilometrów połączeń zostało zlikwidowanych, często towarzyszyło temu fizyczne niszczenie infrastruktury – podkreślił sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Jak dodał, od kilku lat trwa modernizacja kolei.

- Krajowy Program Kolejowy w tej perspektywie to ponad 70 miliardów złotych wydanych na modernizację istniejących linii. To jednak wciąż za mało – potrzebujemy nowych linii i uzupełnienia systemu transportowego. On nigdy nie został zaprojektowany na potrzeby współczesnej Polski – zaznaczył poseł Marcin Horała.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO