Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Poseł Anna Krupka: Infrastruktura sportowa w Kielcach dynamicznie się rozwija

poniedziałek, 18 października 2021 10:40 / Autor: Aleksandra Rękas

- Od 2016 roku przeznaczyliśmy łącznie ponad 130 milionów złotych na infrastrukturę sportową. W ostatnim czasie zrealizowano szereg inwestycji w ramach programu „Sportowa Polska” - mówiła poseł Anna Krupka, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak wyliczała poseł Anna Krupka, pod koniec lipca tego roku dofinansowanie na łączną kwotę niemal 20 milionów złotych otrzymało wiele obiektów infrastruktury sportowej w województwie świętokrzyskim.

- W Kielcach, najważniejsze z nich to hala przy I Liceum Ogólnokształcącym imienia Stefana Żeromskiego; dofinansowanie wyniosło trzy miliony złotych. Ogromnie istotnym obiektem jest też Stadion Lekkoatletyczny w Kielcach, na który przekazano dwa i pół miliona złotych – powiedziała Anna Krupka.

Jak dodała, warte wspomnienia jest również otwarcie nowego stadionu lekkoatletycznego Politechniki Świętokrzyskiej, które było możliwe dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

- Tutaj kwota sięgnęła siedmiu i pół miliona złotych. W ostatnim czasie, dzięki mojej rekomendacji, przyznano 28 milionów złotych na rozbudowę Hali Legionów w Kielcach. To inwestycja strategiczna dla polskiego sportu – podkreśliła poseł Krupka.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO