Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Paweł Szkalej: Z waloryzacji emerytur skorzysta niemal 271 tysięcy osób

wtorek, 16 marca 2021 15:17 / Autor: Aleksandra Rękas

- Pierwszego marca ruszyła waloryzacja emerytur – pamiętajmy, że nie musimy składać w związku z tym żadnych wniosków ani formularzy. Waloryzacja przyznawana jest z urzędu - mówił Paweł Szkalej, rzecznik kieleckiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak wyjaśniał, wskaźnik tegorocznej waloryzacji to 4.24 procenta, co oznacza że na każde tysiąc złotych podwyżka wyniesie niemal 50 złotych.

- Najniższa emerytura, która do tej pory wynosiła 1200 złotych, teraz podniesiona zostanie do 1250 złotych i 88 groszy. Warto wspomnieć także o 13. emeryturze, którą otrzymają wszyscy emeryci i renciści. Środki wypłacane będą w takich samych terminach jak standardowe emerytury – poinformował rzecznik ZUS.

W listopadzie planowana jest kolejna wypłata dla emerytów i rencistów – tak zwana 14. emerytura.

- Tam będzie obowiązywała zasada „złotówka do złotówki”. Oznacza to, że wszyscy, którzy pobierają emeryturę nie większą niż 2900 złotych brutto, otrzymają dodatek w wysokości 1250 złotych i 88 groszy. Każdy kto dostaje emeryturę w wyższej kwocie, otrzyma proporcjonalnie mniej. Jeśli to trzy tysiące, dostanie 1150 złotych i 88 groszy. Tak do kwoty  4200 złotych – wyliczał Paweł Szkalej.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO