Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Paweł Kwietniewski: Świętokrzyski Fundusz Lokalny wspiera oddolne inicjatywy

środa, 07 lipca 2021 10:42 / Autor: Aleksandra Rękas

- Do Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego trafiają projekty fundacji pozarządowych, a także mieszkańców naszego województwa. Operatorem programu jest Fundacja imienia Stefana Artwińskiego, to już druga edycja – mówił Paweł Kwietniewski, koordynator Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego, na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak wyjaśniał Paweł Kwietniewski, w ramach programu można aplikować o środki, które pozwolą zrealizować inicjatywy w społecznościach lokalnych.

- Program podzielony jest na pięć stref, tak by małe organizacje nie konkurowały z dużymi. Staramy się by jak najwięcej grup nieformalnych i młodych organizacji dostało wsparcie. To pieniądze dla społeczników, kół gospodyń wiejskich, Ochotniczych Straży Pożarnych – wymieniał koordynator Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego.

Jak stwierdził, aktywność członków fundacji pozarządowych jest bardzo duża.

- Ten postpandemiczny czas sprawia, że wiele młodych ludzi chce się angażować w działalność organizacji pozarządowych. Przygotowujemy się do kolejnego Świętokrzyskiego Kongresu Organizacji Pozarządowych. Duży nacisk położymy na oddolne inicjatywy, to także cel Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego – podkreślił Paweł Kwietniewski.

AUDYCJE RADIOWE

  Zapraszamy do nas

  Nowy numer!

  Zapraszamy do nas

  TWÓJ NEWS
  POSŁUCHAJ
  WIDEO