Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Paweł Kwietniewski: Przed nami święto organizacji pozarządowych

piątek, 17 września 2021 10:35 / Autor: Aleksandra Rękas

- W przyszły czwartek odbędzie się Świętokrzyski Kongres Organizacji Pozarządowych. To największe wydarzenie branżowe tych podmiotów - mówił Paweł Kwietniewski z Fundacji im. Stefana Artwińskiego w Kielcach, na antenie radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak wyjaśniał, głównymi organizatorami kongresu są: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego i Narodowy Instytut Wolności.

- Patronat nad wydarzeniem objął wicepremier Piotr Gliński, który jest wielkim przyjacielem organizacji pozarządowych. Świętokrzyska Rada Pożytku Publicznego także jest partnerem kongresu, to członkowie rady pracują nad tym, by podczas wydarzenia można było odbyć ciekawe rozmowy i wymienić się doświadczeniami – podkreślał.

Jak dodał, w głównym panelu dyskusyjnym udział wezmą przedstawiciele rządu, samorządu i organizacji pozarządowych.

- Będzie można przedyskutować swoje pomysły, plany na przyszłość, spostrzeżenia. Odbędą się również trzy mniejsze panele dyskusyjne. Porozmawiamy wtedy między innymi o działaniach wspierających osoby niepełnosprawne, pozyskiwaniu wolontariuszy, możliwości finansowych – wyliczał Paweł Kwietniewski.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO