Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Paweł Faryna, starosta jędrzejowski: Prowadzimy szereg inwestycji związanych z infrastrukturą i bezpieczeństwem

wtorek, 21 września 2021 09:54 / Autor: Aleksandra Rękas

- Powiat jędrzejowski jest jednym z największych w województwie, zamieszkanym przez 87 tysięcy mieszkańców. By dbać o ich bezpieczeństwo, intensywnie pracujemy nad rozwojem naszych dróg, których mamy aż 640 kilometrów - mówił Paweł Faryna, starosta jędrzejowski na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak podkreślił starosta jędrzejowski, bardzo istotny w aspekcie bezpieczeństwa jest dobry stan chodników. W tym roku w powiecie oddano ich do użytku w sumie sześć i pół kilometra.

- Jeśli chodzi o drogi, mamy przeszło tysiąc trzysta metrów bieżących nowych traktów. Planujemy kolejne inwestycje – powiedział Paweł Faryna.

Jak dodał, w powiecie podejmowanych jest wiele działań dotyczących edukacji.

- W tym roku organizowaliśmy konkurs na bezpieczną i przyjazną wieś, skupialiśmy się na patriotyzmie lokalnym, a także na rolnictwie przyjaznym środowisku. W rywalizacji uczestniczyło siedem gmin. Warto podkreślić, że powiat jędrzejowski jest autorem programu bezpiecznych i ekologicznych powiatów województwa świętokrzyskiego. Angażujemy się także w akcje pomocowe, w tym roku przekazaliśmy ponad trzydzieści ton żywności dla najbardziej potrzebujących mieszkańców – wyliczał starosta jędrzejowski.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO