Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Mauzoleum chętnie odwiedzane i z planami na przyszłość

czwartek, 30 grudnia 2021 13:11 / Autor: Michał Łosiak

Ogromna liczba zwiedzających, wiele wydarzeń i projektów – tak wyglądał rok w Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich. Tadeusz Sikora, dyrektor Muzeum Wsi Kieleckiej, zdradził także plany na przyszły rok.

Dokładnie 25 474 osoby zwiedziło już Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie. Przypomnijmy, że obiekt został udostępniony 8 maja.

– Taki wynik cieszy. Czujemy olbrzymią satysfakcję. Jesteśmy zadowoleni, że jesienią odwiedziło nas wiele grup szkolnych – mówił dyrektor Tadeusz Sikora.

Mauzoleum to nie tylko ekspozycja, ale również wydarzenia. W tym roku zorganizowano m.in. 101. rocznicę Bitwy Warszawskiej i specjalny recital z udziałem Magdaleny Lisowskiej i Marcina Madeja, czy opracowano specjalny projekt edukacyjny „Michniów. Obraz patriotyzmu i Martyrologii Wsi Polskiej”.

Dyrektor Tadeusz Sikora zdradził także plany na przyszłość. Jednym z wydarzeń ma być koncert wybitnego polskiego artysty.

– 11 lipca, w dniu pamięci o ludobójstwie na Wołyniu, planujemy koncert Krzesimira Dębskiego, którego rodzinne losy związane są z tą tragedią – dodał nasz rozmówca.

Mauzoleum jest czynne od wtorku do niedzieli w godzinach od 9 do 16. Wstęp i usługa przewodnika wciąż pozostaje darmowa.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO