Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

AUDYCJE RADIOWE

Marek Scelina, dyrektor MOPR-u: Współpracujemy z wieloma organizacjami pozarządowymi, by wspierać kieleckie rodziny

wtorek, 25 sierpnia 2020 09:43 / Autor: Aleksandra Rękas

- W Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinom pracuje bardzo duży  zespół ludzi, którzy zajmuje się pomaganiem potrzebującym, skupiając się na rodzinie. Zdajemy sobie sprawę, że to rodzina jest miejscem w którym człowiek rozwija się najlepiej – mówił Marek Scelina, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach, na antenie Radia eM, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie zaznaczył, jak duże znaczenie w pomocy rodzinom ma program 500+.

- 500 plus dokonało rewolucji. Odkąd to świadczenie zostało wprowadzone, o 30 procent spadła liczba osób z dziećmi, zwracających się do nas po wsparcie. To ogromne osiągnięcie – ludzie odzyskali wiarę w siebie – stwierdził.

Marek Scelina mówił także o tym, że w społeczeństwie przybywa osób po 65 roku życia.

- Pamiętajmy, że seniorzy mają niewielkie dochody, a niestety często nie brakuje im problemów zdrowotnych. Niejednokrotnie są to także osoby samotne, które bardzo potrzebują naszego wsparcia. Tutaj istotne są miejscy pomocy i duża dostępność do usług opiekuńczych. W Kielcach, aż 1500 osób korzysta z opieki pielęgniarek, rehabilitantów, a także tych którzy wyręczają choćby w robieniu zakupów. Prowadzimy również domy pobytu dziennego dla chorych na Alzhaimera. To około 150 punktów, w których można korzystać z terapii i po prostu spędzać wolny czas – wyjaśniał dyrektor MOPR-u.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO