Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Marcin Piszczek: Jędrzejów bierze udział w nowej inicjatywie budowania mieszkań

piątek, 14 maja 2021 10:20 / Autor: Aleksandra Rękas

- W Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej uczestniczy siedem gmin z województwa śląskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego. Nasz region jest najmocniej reprezentowany, bo oprócz Jędrzejowa bierze w niej udział Sędziszów, Małogoszcz, Końskie i Staszów - mówił Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa, na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak wyjaśniał burmistrz Jędrzejowa, w ramach przedsięwzięcia powstaną tanie mieszkania do wynajęcia, niekoniecznie lokale komunalne.

- Idea jest taka, że gmina gwarantuje nieruchomości, które będą zabudowywane. Natomiast spółka powołana przez gminę, realizuje zadanie przy wsparciu rządowym. Wszystkie gminy biorące udział w inicjatywie otrzymały trzy miliony złotych na organizację, powołanie spółki i projektowanie nowych budynków wielorodzinnych – informował Marcin Piszczek.

Osoby, które zamieszkają w nowopowstałych blokach, po kilkunastu latach uzyskają mieszkanie na własność.

- Ustawa określa kto może starać się o taki lokal, dodatkowe kryteria dla mieszkańców będzie ustalała gmina. Już w trakcie budowy ruszy rekrutacja potencjalnych najemców – powiedział burmistrz Jędrzejowa.

AUDYCJE RADIOWE

  Zapraszamy do nas

  Nowy numer!

  Zapraszamy do nas

  TWÓJ NEWS
  POSŁUCHAJ
  WIDEO