Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Małgorzata Pawelec-Buras: Trwają remonty na kilku drogach krajowych w województwie świętokrzyskim

czwartek, 30 września 2021 11:26 / Autor: Aleksandra Rękas

- Obecnie odbywają się prace mostowe między innymi na drodze krajowej nr 9 - tam remontowane są mosty w miejscowości Brody Iłżeckie i w Rudka. Podobne jest na drodze 79, w Samborcu i Polanowie. Obowiązuje tam ruch wahadłowy - mówiła Małgorzata Pawelec, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak wyjaśniała Małgorzata Pawelec-Buras, w tym tygodniu rozpoczął się również remont nawierzchni w miejscowości Słupia, na drodze K73.

- Tam także obowiązuje ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną. Kończą się natomiast prace na drodze krajowej nr 78 w Nagłowicach. Do wykonania zostało tylko oznakowanie poziome. Kierowcy muszą uważać również na węźle Kielce Północ, gdzie  trwa remont wiaduktu w Wiśniówce – wyliczała rzecznik GDDKiA.

Jak dodała, ze zmianami w organizacji ruchu wiąże się również rozbudowa drogi na trasie Kielce-Chmielnik.

- Utrudnienia spotykamy na drodze krajowej numer 78.  To zmiany w organizacji ruchu i objazdy, ale warto podkreślić że ta inwestycja dobiega już końca. Nowym odcinkiem, a także wiaduktem powinniśmy pojechać jeszcze w tym roku – podkreśliła Małgorzata Pawelec-Buras.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO